AKTUALNOŚCI

W Krakowie powstanie „Superścieżka”

W Krakowie pomiędzy Rondem Grzegórzeckim i Mogilskim powstać ma nowa przestrzeń publiczna. „Superścieżka” stanowić ma efekt współpracy miasta, podmiotów prywatnych oraz strony społecznej.

Projekt o nazwie „Superścieżka” stanowić mają tereny rekreacyjne zaprojektowane wspólnie przez miasto, organizacje samorządowe oraz mieszkańców. Jej wygląd powstać ma na otwartych warsztatach, które mają rozpocząć się w tym miesiącu (w dniach: 16.05, 23.05, 30.05 oraz 13.06). Każdy będzie mógł zaproponować swoje rozwiązania. Poddane propozycje konsultowane będą z architektami i urbanistami, m.in. Janem Gehlem. W czerwcu, po zakończeniu warsztatów, koncepcje zostaną zaprezentowane na plenerowej wystawie przy Rondzie Mogilskim.

Supersciezka mapa

Lokalizacja Superścieżki, mapa: materiały prasowe

Gwarantem sukcesu ma być szeroki udział podmiotów publicznych, prywatnych i społecznych. Projekt finansowany jest przez firmy zabudowujące tereny w sąsiedztwie oraz krakowski magistrat. Do nich należą również tereny przeznaczone dla projektu „Superścieżki”.

Prace w terenie przy Alei Powstania Warszawskiego mają rozpocząć się wiosną przyszłego roku, a zakończone mają zostać w październiku 2016 roku.