Spotkanie Urbanistyczne VI – Zrobione z Przemysłem

Koło naukowe gospodarki przestrzennej SPATIUM Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić na VI wydarzenie z cyklu Spotkań Urbanistycznych. Jako pierwsi studenci w Polsce, członkowie Koła zmierzą się zagadnieniami reindustrializacji miast – tematyką niezwykle istotną z punktu widzenia kształtowania współczesnych miast.

1780445_657477780975219_269370156_o

Kwestia ta poruszana jest obecnie na całym świecie w związku z przemianami zachodzącymi w miastach Europy czy Stanów Zjednoczonych, w Polsce znajdując się na etapie „przedbiegów”. W związku z zanikaniem całych gałęzi przemysłu coraz powszechniejszy staje się trend rewitalizacji terenów poprzemysłowych i nadawania im nowych funkcji: mieszkaniowych, handlowych czy kulturalnych. Pytanie tylko, czy zawsze jest to słuszne?

Procesy te uwidaczniają się również w stolicy Polski. Obecność przemysłu w świadomości mieszkańców Warszawy odcisnęła się bardzo wyraźnie – przez lata był stałym elementem tkanki miejskiej, miał wpływ na rozwój różnorodnej infrastruktury, zabudowy czy choćby kwestię nazewnictwa miejsc. Kojarzenie poszczególnych części Warszawy z konkretnymi gałęziami przemysłu do niedawna nie było rzeczą dziwną.

W związku z tym nadchodzące Spotkanie urbanistyczne zostanie poprzedzone przez otwarte warsztaty urbanistyczne. W ich trakcie uczestnicy zapoznają się z historią i zagospodarowaniem wybranego wcześniej terenu przemysłowego i opracują koncepcję urbanistyczną jego reindustrializacji. Uczestnicy zostaną zapoznani z najnowszymi trendami w zagospodarowaniu terenów przemysłowych i w kilku osobowych zespołach podejmą próbę ich teoretycznej implementacji.

Drugi dzień wydarzenia zostanie przeprowadzony zgodnie z formułą wcześniejszych Spotkań Urbanistycznych. Zaproszeni przez nasz goście przedstawią swoje wystąpienia, które pozwolą spojrzeć na potrzebę  reindustrializacji z wielu perspektyw.

Spotkania z przemysłem - harmonogram

Miejsce: Karowa 20, Warszawa

Warsztaty

Aby wziąć udział w warsztatach urbanistycznych należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

(W przypadku problemów w korzystaniu z formularza rejestracyjnego, zgłoszenie prosimy kierować drogą mailową na adres [email protected] – podając adres email oraz Imię i Nazwisko)

Praca będzie odbywała się 3-5 osobowych zespołach. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma zestaw specjalnie przygotowanych materiałów, a w trakcie warsztatów w drodze dyskusji ustali najlepszy kierunek zmian dla omawianego obszaru. Wszyscy uczestnicy będą mogli liczyć na fachowe wskazówki oraz merytoryczne wsparcie. Możliwe jest zgłoszenie grupowe jak również zgłoszenie indywidualne. Wszelkie niezbędne materiały oraz potwierdzenie udziały odbywa się drogą mailową. W razie braku potwierdzenia lub innych wątpliwości, pytania prosimy kierować na adres [email protected].

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.