Spotkanie “University Roadshow” – Kraków, 21.05

Na trasie odkrywania innowatorów University Roadshow zawita do Krakowa! Innowatorzy stanowią kilka procent społeczeństwa. Oznacza to, że w samym Krakowie może kryć się nawet 70 tysięcy świetnych pomysłów, które czekają na kogoś, kto wie, jak mądrze wcielić je w życie. 21 maja University Roadshow organizowane przez Globe Forum we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie zawita do Krakowa, aby szukać odważnych koncepcji, które mogą zmienić naszą przyszłość. Kula sferyczna Roadshow stanie na terenie Akademii Górniczo- Hutniczej.

Żyjemy w czasach, w których role się odwracają. Jeszcze nie tak dawno temu młodzi i zdolni marzyli o tym, że pojadą do Doliny Krzemowej, gdzie technologiczny guru odkryje ich talent. Rzeczywistość zmienia się w tak zawrotnym tempie, że dziś to inwestorzy szukają innowatorów i przyszłych liderów zmian wśród studentów i naukowców na całym świecie! Wystarczy, że masz potencjał, ideę, która może odmienić nasze otoczenie albo po prostu marzysz o własnej, innowacyjnej firmie. Najważniejsze – nie musisz wyjeżdżać! To inwestorzy przyjadą do ciebie.

University Roadshow to cykl spotkań doradców inwestycyjnych i ekspertów z dziedziny nowych technologii z innowatorami i przedsiębiorcami. Szukamy obiecujących pomysłów biznesowych, których realizacja może zaowocować powstaniem świetnie prosperującej, nowoczesnej firmy. Początkujący Bill Gates lub Steve Jobs otrzyma od nas merytoryczne wsparcie, a jeśli jego plan będzie dobrze przemyślany, dojrzały i gotowy do realizacji, zainwestujemy w niego pieniądze. Odwiedzamy wybrane ośrodki uniwersyteckie w Polsce – do kolejnych przystanków Roadshow zapraszamy tych, którzy chcą skonsultować z nami swój pomysł na nową usługę, wynalazek czy rozwiązanie techniczne, bądź odpowiedzieć na konkretne wyzwanie stojące przed lokalną społecznością. Najciekawsze pomysły i projekty zaprezentujemy podczas konferencji Globe Forum połączonej z Kongresem Innowacyjnej Gospodarki 9-10 czerwca 2015 w Warszawie.

21 maja 2015 r. w Kuli Sferycznej na terenie Akademii Górniczo – Hutniczej przygotujemy przestrzeń pełną ekspertów nowych technologii i specjalistów venture capital. Pomysłodawca będzie mógł skonsultować swój pomysł z przedstawicielami funduszu XPLORER, którzy mają wiedzę, by wspomóc autora, oraz pieniądze, by zainwestować w rozwój przedsięwzięcia. Dla przedsiębiorców, ambitnych studentów i fanów kreatywnych rozwiązań przygotowaliśmy warsztaty i konkursy prowadzone przez przedstawicieli znanych koncernów. Firma Microsoft zorganizuje grę na ściance Knoocker (projekt finalistów Imagine Cup 2014). Zwycięzcy wirtualnej rywalizacji z wykorzystaniem realnych piłek otrzymają specjalne bony na dostęp do aplikacji Microsoft Azure. Rozdamy łącznie 10 tysięcy złotych na jedno miasto!  Na kreatywnych studentów i absolwentów będzie czekać firma Orange Polska. Każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się z jej programem akceleracyjnym, inicjatywą Imagine with Orange oraz konkursem BIHAPI. Warsztat przygotował także krakowski hub :raum „Startup – od pomysłu do realizacji. Go global or go home!”, który poprowadzą Filip Dębowski i Łukasz Cieśla.

Miasto st. Warszawa przygotowała dla technologicznych wizjonerów specjalny Challenge – Wyobraź sobie Warszawę za pięć lat, z inteligentnym systemem zarządzania danymi w setkach tysięcy urządzeń. Jakie funkcjonalności będzie posiadał ten system i jakie usługi zapewniał? Jakie elementy życia może usprawnić i jak wiele aplikacji będzie korzystało z tych danych? Zapraszamy do zgłaszania pomysłów, sugestii, projektów produktów bądź aplikacji, które będą wykorzystywały system Virtualna Warszawa, który zostanie rozwinięty i wdrożony w stolicy Polski. Pomysłodawcy i autorzy topowych projektów będą mieli możliwość dalszych konsultacji i implementacji w ramach współpracy z Miastem st. Warszawa. Być może już za kilka lat koncepcja skonsultowana w czasie University Roadshow będzie stanowić codzienność dla mieszkańców Warszawy!

Więcej o naszych inicjatywach: www.globeforum.com

Rejestracja Roadshow: globeforum.com/roadshow

Zgłoszenie do Challenge Warszawy: globeforum.com/challenges

Partnerem Instytucjonalnym University Roadshow jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Projekt jest realizowany z funduszy POIG.

Partnerem Merytorycznym University Roadshow w Krakowie jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie działająca poprzez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości AGH oraz Centrum Transferu Technologii AGH.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.