AKTUALNOŚCI

Spotkanie “Jak uczynić przejścia dla pieszych bezpieczniejszymi?” – Łódź 21.10

Nawiązując do podjętego w piątek temat bezpieczeństwa pieszych, zapraszamy na spotkanie “Jak uczynić przejścia dla pieszych bezpieczniejszymi?”, które odbędzie się jutro (21.10.2014) w Łodzi.

Lodz Fenomen Spotkanie

Przejścia dla pieszych stają się jednymi z najbardziej niebezpiecznych miejsc dla najczęstszych użytkowników dróg – pieszych. To tu dochodzi do znaczącej liczby wypadków, w której piesi zostają zabici lub ranni. Z tego też powodu organizatorzy zaprosili do Łodzi eksperta – psychologa transportu mgr Jacka Grunt-Mejera, doktoranta Katedry Psychologii Poznawczej Uniwersytetu Warszawskiego. Gość wydarzenia opowie o dobrych praktykach i rozwiązaniach, jakich powinni się domagać mieszkańcy nie tylko Łodzi.

Spotkanie odbędzie się w lokalu Zmiana Tematu przy ul. Piotrkowskiej 144 w Łodzi (róg ul. Roosevelta). Organizatorem jest Fundacja Normalne Miasto Fenomen. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach projektu „Bezpieczne miasto – inna droga”.

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

Więcej informacji na stronie organizatora.