AKTUALNOŚCI

SPATIUM UW: V Spotkanie Urbanistyczne – 12 grudnia

Koło naukowe gospodarki przestrzennej SPATIUM Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić na V wydarzenie z cyklu Spotkań Urbanistycznych, które odbędzie się 12 grudnia w “Warsztacie” – Pl. Konstytucji 4. Tym razem na warsztat zostanie wzięty temat systemu planowania przestrzennego w Polsce. Poruszone zostaną takie problemy jak wady i zalety systemu planowania na wszystkich szczeblach administracyjnych czy braki i luki w polskim prawie.

logo

W spotkaniu przewidziany jest udział urbanistów, architektów, członków stowarzyszeń oraz kół naukowych związanych z planowaniem przestrzennym.Po wystąpieniach każdy z zebranych będzie mógł zabrać głos, zadając pytanie prezentującym lub wyrażając własne zdanie. Liczymy na ciekawą dyskusję.

Chcesz dowiedzieć czy z chaosu może zrodzić się ład? Zatem nie może Cię tam zabraknąć. Czekamy na wszystkich, którym polski system planowania nie jest obojętny!

Znamy już dokładny skład prelegentów i tytuły referatów, które zaprezentują:

Weronika Kuna
studentka V roku Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Warszawskim, członkini KNGP „Spatium”, odbyła studia częściowo w Szwecji i na Łotwie, pracowała przy planach zagodpodarowania w Wiedniu, ukończyła półroczny staż w Rotterdamie w pracowni BOARD & STAR (projektów architektonicznych i urbanistycznych w warunkach holenderskich, międzynarodowy projekt Grand Paris – Greater Paris oraz analizy dla projektów Greater Moscow i Greater Helsinki)
“Koncepcja Greater City. Organizacja przestrzenna i administracyjna wielkich miast. Planowanie przestrzenne w innych stolicach europejskich”

Mikołaj Pieńkos
pełnomocnik Prezydenta m.st Warszawy ds. komunikacji rowerowej, członek Forum Rozwoju Warszawy, współautor koncepcji zmian ul. Świętokrzyskiej;
“Planowanie miejscowe – sposoby i możliwości kształtowania okolicy”

Łukasz Zaborowski
główny specjalista ds. wykonywania analiz w zakresie rozwoju regionalnego, Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego (Planowanie Regionalne), członek stowarzyszenia Kocham Radom
“Region miejski jako kolejny poziom planowania przestrzennego”

Igor Zachariasz
ekspert Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju ds. zagadnień prawnych związanych z planowaniem przestrzennym, pracownik Instytutu Badań i Ekspertyz Samorządowych Uniwersytetu Łazarskiego, Doradca Unii Metropolii Polskich
“Kreowanie Polityki Przestrzennej za pomocą Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju”

program godzinowy

Więcej informacji na stronie wydarzenia. Zapraszamy!