Sesja Dialogu “Miasta Przyszłości” – Warszawa, 8 – 9 lipca 2015 r.

Od jutra do czwartku (9 lipca) będzie można wziąć udział w Sesji Dialogu “Miasta Przyszłości”, organizowanej przez Ośrodek Dialogu i Analiz THINKTANK we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa.

20150611173242_0_Sesja_20dialogu_20miasta_20przysz_C5_82o_C5_9Bci

Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie i będzie dotyczyło charakteru miast w przyszłości. Nad tym, jak miasta powinny wyglądać będą zastanawiać się zaproszeni eksperci, wśród których znajdą się przedstawiciele zarówno samorządów, jak i administracji centralnej, biznesu czy organizacji pozarządowych. Celem jest wykreowanie spójnej strategii rozwoju miast.

– Inteligentne miasta to wspólne przedsięwzięcia mieszkańców, władz i lokalnych firm. Na takie działania zwracamy coraz więcej uwagi, jak choćby poprzez budżet partycypacyjny czy organizowane wraz z partnerami Warsaw Innovation Days – inicjatywy skupiającej w czerwcu w stolicy dziesiątki paneli i warsztatów o tematyce innowacyjnej przedsiębiorczości. – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. [1]

Sesja Dialogu “Miasta Przyszłości” realizowana będzie w dwunastu panelach tematycznych, takich jak:

 1. Komunikacja z mieszkańcami, dialog, budżet obywatelski;
 2. Zamówienia publiczne, partnerstwo publiczno-prywatne;
 3. Nowa perspektywa finansowa UE, finansowanie inwestycji miejskich;
 4. Przywództwo, zarządzanie;
 5. Cyfryzacja, e-urząd, e-płatności;
 6. Technologie smart, wdrażanie technologii, aplikacje mobilne;
 7. Marka miejska, branding, marketing miast;
 8. Źródła finansowania samorządów, zadłużenie;
 9. Big data, zarządzanie danymi w mieście;
 10. Zmiana obszarów miejskich, rozwój metropolii;
 11. Infrastruktura i środowisko, transport;
 12. Smart living – trendy w zmianach konsumenckich.

Wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Więcej informacji dostępnych na stronie http://miastaprzyszlosci.pl, tam także dostępny jest formularz rejestracyjny. Bezpłatny udział mogą wziąć przedstawiciele samorządów, administracji centralnej, NGOs oraz media.

[1] www.um.warszawa.pl