AKTUALNOŚCI

Seminarium dot. kolei metropolitalnej i planowania przestrzeni i mobilności w metropoliach – Gdańsk, 18-19.05.2017

Eksperci podyskutują w Gdańsku o kolejach metropolitalnych

Już niedługo, bo 18 i 19 maja w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym rozgorzeje dyskusja na temat transportu kolejowego w metropoliach. Wszystko to w ramach seminarium eksperckiego pt. “Kolej metropolitalna a planowanie przestrzeni i mobilności w metropoliach”, na które zapraszają wspólnie: Instytut Metropolitalny, Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Wśród uczestników znajdą się m.in. urbaniści, inżynierowie transportu, ekonomiści, prawnicy i urzędnicy z różnych stron kraju. Podczas dyskusji w ramach paneli eksperci postarają się ustalić: jak, wykorzystując warsztat planowania przestrzennego, planować transport kolejowy i cały system zrównoważonej mobilności na obszarach metropolitalnych (co odpowiada pierwszemu dniowi dyskusji) oraz jak integrować i sprawnie zarządzać takim systemem, którego osią jest kolej metropolitalna (temu poświęcony będzie drugi dzień seminarium). Przedstawione zostaną również perspektywy rozwojowe kolei na przykładach polskich metropolii.

Wstęp na seminarium jest wolny, jednak warunkiem formalnym uczestnictwa jest przesłanie swojego zgłoszenia na adres: [email protected]. Dodatkowe informacje można znaleźć w folderze informacyjnym dostępnym do pobrania pod adresem: www.im.edu.pl/semkolejowe, a także pisząc na adres: damian.zele[email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu: +48 514 372 055.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.