AKTUALNOŚCI

Ruszył konkurs Ministerstwa Środowiska PROJEKT: PRZESTRZEŃ dla deweloperów oraz inwestorów

Ruszył konkurs PROJEKT: PRZESTRZEŃ skierowanego do deweloperów, których inwestycje wpisują się w nurt ekologicznego projektowania.projekt-przestrzen

Zrównoważone i odpowiedzialne społecznie projektowanie i inwestowanie dotyczy każdej dziedziny gospodarki. Obejmuje zarówno przedsięwzięcia realizowane w duchu recyklingu i upcyklingu, budynki energooszczędne i pasywne, jak również projektowanie przestrzeni przyjaznych dla ludzi i środowiska.

Liczę na to, że moja inicjatywa pozwoli promować deweloperów, których inwestycje oprócz zysku gospodarczego przynoszą korzyści dla środowiska i społeczeństwa: podnoszą jakość życia, poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej i tworzą miejsce dla przyrody w mieście – powiedział minister Maciej H. Grabowski.

Właśnie takie przedsięwzięcia można zgłosić do konkursu PROJEKT: PRZESTRZEŃ.

Prześlij swój projekt inwestycyjny, aby zyskać wyjątkową okazję na promocję swojej firmy jako przyjaznego środowisku dewelopera!

Zgłoszone inwestycje oceniane będą według następujących kryteriów:

  • sposób zagospodarowania przestrzeni ogólnodostępnych ze szczególnym uwzględnieniem terenów zielonych,
  • zastosowane rozwiązania ekologiczne, w tym rozwiązania wykorzystujące oszczędność zasobów, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, ewentualne certyfikaty,
  • spójność z kontekstem urbanistycznym – koncepcja urbanistyczna i architektoniczna w ujęciu zrównoważonego rozwoju, funkcjonalność, wybór materiału.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 maja 2015. Wszyscy chętni powinni zarejestrować się na naszej stronie w zakładce „Formularz on-line”.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia zostaną ocenione przez kapitułę, w skład której wejdą:

  • eksperci z dziedziny architektury i zagospodarowania przestrzeni,
  • przedstawiciele instytucji związanych z ekologią i projektowaniem,
  • eksperci z rynku nieruchomości.

Gala podczas, której Laureaci otrzymają statuetki z rąk Ministra Środowiska odbędzie się podczas
V Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, który odbędzie się 22-24 czerwca 2015 r.