Rusza Warsztat Architektoniczny – wykłady dla dzieci i dorosłych

W najbliższą niedzielę, 22 marca, w Warsztacie (pl. Konstytucji 4) – warszawskim miejscu aktywności lokalnej – rusza “Warsztat Architektoniczny”. Jest to cykl kreatywnych warsztatów dla dzieci i wykładów dla dorosłych. Wstęp jest wolny, ale na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy.

Logotyp-niebieski2

“Warsztat Architektoniczny” / źródło: warsztatwarszawski.blogspot.com/

„Warsztat architektoniczny” to cykl warsztatów dla dzieci i dorosłych opowiadających o Mieście, poświęcony architekturze i projektowaniu, podczas których uczestnicy połączą zdobywanie wiedzy o przestrzeni Miasta z zabawą w architektów i projektantów. Organizatorzy pokażą Miasto z różnych perspektyw, wraz z  uczestnikami będą m.in. szukać odpowiedzi na pytania: po co jest miasto i do czego służy, jak działa, czy może być wygodne, bezpieczne, smaczne i zrównoważone.

Urząd Miasta zaprasza na warsztaty dzieci w wieku od 9 do 12 lat oraz wszystkich dorosłych zainteresowanych architekturą oraz otaczającą nas przestrzenią.

Wstęp jest wolny, na warsztaty dla dzieci obowiązują zapisy pod adresem [email protected] (http://warsztatwarszawski.blogspot.com/). Aktualnie są przyjmowane zapisy na zajęcia marcowe i kwietniowe.

Harmonogram warsztatów i wykładów:

  • 22 marca, godz. 14.30 – Jak działa miasto?
    Warsztat: Zastanowimy się, kto odpowiedzialny jest za wygląd naszego miasta. Kim jest architekt i urbanista? Gdzie są w mieście miejsca, które znamy i kochamy, a gdzie takie „popsute”, o które nikt nie dba? Dlaczego miasto rozrasta się niekontrolowane? Wybiegniemy w przyszłość – zaplanujemy nasze miasto.
    Wykład: Co to jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? arch. Urszula Szabłowska (Mazowiecka Izba Architektów)
  • 19 kwietnia, godz. 14.30 – Było sobie miasto
    Warsztat: Dzisiejsze miasto przestaje spełniać swoje pierwotne funkcje. Jak wyglądały i po co powstały pierwsze miasta? Poznamy przedwojenną zabudowę Warszawy. Dowiemy się, kim jest Konserwator zabytków i co robi w naszym mieście. Zaprojektujemy zabytkową ulicę na miarę naszych czasów i nowoczesnych technologii.
    Wykład: Konserwator radzi. Dlaczego warto i jak dbać o obiekty zabytkowe w Warszawie Michał Krasucki, z-ca Stołecznego Konserwatora Zabytków

Spotkania dla dzieci poprowadzi Kasia Domagalska, a wykłady dla dorosłych eksperci i architekci z Mazowieckiej Izby Architektów. Program realizowany jest przez “Warsztat” w ramach cyklu “warsztat znaczy wydarzenie” wspólnie z Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów oraz Fundacją Młodej Kultury Hopsiup Project.

Pozostałe terminy warsztatów dostępne są na stronie.