AKTUALNOŚCI

Rejestracja w konkursie Urban Public Space 2016

Public SpaceEuropejska Nagroda dla Miejskiej Przestrzeni Publicznej przyznawana jest przez Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB) przy współpracy siedmiu instytucji: muzeów architektury we Frankfurcie, Helsinkach, Lublany, Wiednia, londyńskiej The Architecture Foundation oraz La Cité de l’Architecture et du Patrimoine z Paryża. Nagroda Public Space Prize przyznawana jest od co dwa lata od 2000 roku. Konkurs ma na celu promować najlepsze realizacje, które przyczyniają się do tworzenia i ochrony przestrzeni publicznej w miastach. Wyróżnianie i promowane są publiczny charakter przestrzeni miejskiej i wspieranie spójności społecznej.

Do tegorocznej edycji mogą być zgłaszane realizacje z lat 2014 i 2015. Rejestracja udziału w konkursie zostanie otwarta 13 stycznia 2016 r. i potrwa do 22 lutego.

W 2014 w konkursie finalistą została rekonstrukcja prawego brzegu Wisły w Warszawie. W zeszłorocznej edycji zwyciężyły ex aequo realizacje z Elche i Marsylii. Obie opisaliśmy na naszej stronie.

Więcej informacji o konkursie i tegorocznej rejestracji na stronie publicspace.org .