AKTUALNOŚCI

Poznań: Stary Dworzec PKP z przywróconą funkcją dworcową?

Od kiedy do użytku został oddany nowy Dworzec PKP w Poznaniu, budynek, w którym znajdował się stary stał pusty i niewykorzystywany. Niedługo ma się to zmienić.

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, ogłosił, jak będzie wyglądać budynek starego Dworca PKP. Według jego wypowiedzi na konferencji prasowej z dnia 15 września, możemy spodziewać się przywrócenia funkcji pasażerskiej. Dodatkowo nadane mają mu zostać nowe funkcje jak choćby hotelowa czy biurowa. Powstać ma kilka budynków oraz kładka łącząca Dworzec z ul. Głogowską. Zmianie ulec ma również plac dworcowy, co pokazują udostępnione wizualizacje. Projekty rewitalizacji mają opierać się na tym, by stary Dworzec wpisywał się w tkankę miejską oraz spełniał oczekiwania mieszkańców. Zarówno Miasto jak i PKP cieszą się ze wzajemnej współpracy i zapewniają, że zrobią wszystko, by zgody i decyzje zostawały wydawane w jak najkrótszych terminach.

Na konferencji pokazane zostały dwie wizualizacje projektu rewitalizacji budynku. O ostatecznym wyglądzie decydować będą w znacznym stopniu mieszkańcy stolicy Wielkopolski. Inwestycją ma zająć się firma TriGranit.

Obie wizualizacje możecie zobaczyć poniżej:

Trigranit Poznań

Wizualizacja dworca w Poznaniu – opcja 1 / źródło: materiały prasowe inwestora

Trigranit Poznań 2

Wizualizacja dworca w Poznaniu – opcja 2 / źródło: materiały prasowe inwestora

Zapis konferencji prasowej możecie obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=e4YrAV75VB8