Opole z uchwałą krajobrazową

Podczas ostatniej sesji w 2016 roku, opolscy radni podjęli uchwałę krajobrazową. Uchwała nie będzie jednak obowiązywać na nowo przyjętych do miasta terenach.

Opole | fot. margoz (Wikimedia Commons) } lic. CC-BY-SA-4.0

Prace nad dokumentem podjęto na podstawie uchwały z dnia 24 września 2015 roku w sprawie przygotowania przez Prezydenta Miasta Opola projektu uchwały Rady Miasta Opola w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Opole podzielone zostanie na 5 stref. W każdej z nich obowiązywać mają odmienne zapisy. Uchwała wejdzie w życie 24 stycznia, a podmioty mają 2,5 roku na dostosowanie się do jej zapisów.

Dla terenów, które włączono do granic Opola 1 stycznia, przepisy mają być uchwalone do końca tego roku. Przypominamy, że zrealizowane na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów rozszerzenie granic miasta objęło głównie część północną i zachodnią – fragmenty gmin Komprachcice, Prószków, Dąbrowa oraz Dobrzeń Wielki.

Uchwałę wraz z załącznikami możecie pobrać z naszej strony