AKTUALNOŚCI

Naukowa Sieć Studentów Geoinformatyki partnerem Urbnews.pl

Blog Urbnews.pl i Naukowa Sieć Studentów Geoinformatyki zawarły porozumienie o partnerstwie. Obie inicjatywy łączy studencki charakter oraz częściowo tematyka działalności. Obie są też skazane na sukces. NSGeo już po niecałym roku działalności zrzesza 19 kół naukowych z 16 uczelni wyższych z całej Polski. Idea powstała z inicjatywy KNGK Geoinformatyka oraz Koła Naukowego Informatyki Stosowanej Geos Informatica, działających przy wydziałach Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska oraz Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszicza w Krakowie.

NSGeo LOGO

Cele i działalność NSGeo

Nadrzędnym celem Sieci jest nawiązanie współpracy z kołami naukowymi działającymi przy uczelniach wyższych w całej Polsce, zajmującymi się realizacją tematów naukowych w zakresie szeroko pojętej geoinformatyki i GISu. Poprzez udostępnianie informacji i promowanie przedsięwzięć staramy się aktywizować i rozwijać poszczególne koła. Udzielamy także porad, jak sprawnie zorganizować konferencję czy warsztaty. Każdy może zgłosić swój problem i mieć pewność, że wśród kilkuset naszych członków znajdzie się ktoś z dostateczną wiedzą, a przede wszystkim chętny do pomocy.

Celem statutowym Sieci jest prowadzenie przez każde Koło węzłów tematycznych udostępniających i prezentujących oprogramowanie geoinformacyjne opracowane przez studentów w ramach ich prac w kołach naukowych. Pierwszym tego typu węzłem jest strona internetowa utworzona przez KNKG Geoinformatyka w ramach grantu Rektora AGH www.spatialite.agh.edu.pl. Drugim typem węzłów ma być węzeł otwartych/wolnych danych geoprzestrzennych.

Codziennie na profilu NSGeo na facebooku udostępniamy nowe informacje. Od nas dowiesz się o ciekawych szkoleniach, wyjazdach i obozach, a także o ciekawostkach ze świata geoinformatyki i pokrewnych.

Dla kogo i dzięki komu istniejemy?

Aktualnie do Sieci należy 19 kół naukowych z 16 uczelni wyższych z całego kraju: UMCS (Lublin), PW (Wrocław), UŚ (Katowice), PW, SGGW, UW (Warszawa), PG, UG (Gdańsk), UMK (Toruń), UP, UAM (Poznań), UWM (Olsztyn), AGH, UP, UR, UJ (Kraków). Naszą siłą jest otwartość na wszelkie inicjatywy oraz różnorodna działalność kół członkowskich – od geografów, przez leśników i biologów, po urbanistów, geodetów i informatyków. Jesteśmy otwarci na nowe koła i wszelką współpracę.

Istniejemy dzięki kołom działającym w naszym imieniu w całej Polsce. Spotkać nas można na konferencjach naukowych oraz wydarzeniach popularno-naukowych, np. GISDay.

Jak nas znaleźć?

Wszystkich członków i sympatyków Urbnews.pl zapraszamy do odwiedzania strony www.nsgeo.agh.edu.pl oraz śledzenia na bieżąco naszego facebookowego profilu: www.facebook.com/Geoinformatyka.

Mateusz Jabłoński
Prezes Studenckiego Koła Naukowego KNGK Geoinformatyka
(Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, AGH, Kraków)