Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2015

Po raz dziesiąty Zarząd Województwa Pomorskiego organizuje konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2015. Celem konkursu jest promocja walorów przestrzeni publicznych regionu oraz jednoczesne uhonorowanie gmin, na terenie których powstały najlepsze przedsięwzięcia.

pomorskie konkurs

Do tegorocznej edycji konkursu zgłaszać można przedsięwzięcia zrealizowane w przestrzeni publicznej polegające na rewaloryzacji lub ukształtowaniu nowych wartości, które zostały ukończone pomiędzy 1 stycznia 2013 roku a 31 grudnia 2014 roku i nie zostały zgłoszone do poprzednich edycji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 września 2015 roku.

W dotychczasowych konkursach wygrywały rozwiązania kształtowania przestrzeni publicznej zarówno z większych miast jak i mniejszych miejscowości województwa. W edycji z roku 2014 zwycięskim projektem okazał się gdyński Infobox – Obserwatorium Zmian, a wyróżnione zostały Osada Łowców Fok w Rzucewie, Grodzisko Owidz, Centrum wsi Kaliska Kościerskie, Ogólnopolska Aleja Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie oraz Kładka nad Kanałem Portowym w Ustce. Zwycięzcami poprzednich edycji były: Park 1000-lecia w Chojnicach, Budowa Zieleńca Wypoczynkowego przy ul. Chirona w Gdańsku – Osowej, Ożywienie historycznego centrum Lęborka przez rewaloryzację średniowiecznych obwarowań miejskich, Budowa deptaka na ul. Kościuszki w Malborku, Parasole z oświetleniem na bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Plac Zabaw i Baza Ratowników z zapleczem sanitarnym na Plaży Miejskiej, Plac i ciągi piesze na terenie centrum Pruszcza Gdańskiego, Zagospodarowanie centrum Czerska oraz Modernizacja i odbudowa strefy śródmiejskiej w Chojnicach.

Regulamin 10. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2015.

Formularze zgłoszenia: 1, 2.

Więcej informacji: pomorskie.eu