AKTUALNOŚCI

Nagroda Architektoniczna Warszawy: Zgłoszenia do 7. edycji

Rusza kolejna edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Organizowana jest po raz 7. przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta st. Warszawy. Do 8 marca trwa zbieranie kandydatur.

Od 22 lutego do 8 marca wszyscy chętni mogą proponować kandydatów, którzy będą mieli szansę dostać się do ścisłego grona nominowanych. Zgłoszenia dotyczą  budynków, przestrzeni publicznych i wydarzeń architektonicznych (w tym nowości wydawniczych). Formularz znajduje się na stronie: www.nagroda-architektoniczna.pl 

Od marcu do maja kandydatury ocenić ma konkursowe jury. Głosowanie publiczności odbyć ma się od 11 do 21 maja. Siódmą edycję konkursu podsumuje gala online, która odbędzie się w dniu 25 maja 2021 roku. Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy organizowana jest przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta st. Warszawy.

W grudniu pełną pulę zgarnął żłobek

W poprzedniej edycji Grand Prix Nagrody, Nagroda Publiczności, jak i nagroda za najlepszy budynek użyteczności publicznej trafiły w ręce architektów z pracowni xystudio, autorzy budynku żłóbka w warszawskiej dzielnicy Wesoła. W kategorii najlepsza architektura komercyjna zwyciężył mokotowski kompleks P4 z hotelem Vienna House. Najlepszy obiekt mieszkalny w poprzedniej edycji to Osiedle Mickiewicza II. Doceniona została też przebudowa i rozbudowa budynku Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Najlepsza przestrzeń publiczna to EKOpark w Ursusie, przy ulicy Kazimierza Gierdziejewskiego. Dwa lata temu Grand Prix otrzymał biurowiec Nowogrodzka Square, realizacji Yareal Polska. Nagrodę mieszkańców otrzymał ZODIAK – Warszawski Pawilon Architektury.