Konferencja: Miejskie transformacje – Synchronicity. Projekty dla przyszłości.
Zapraszamy na wykład Edwina Bendyka o transformacjach miast, połączony z prezentacją cyklu Synchronicity. Projekty dla przyszłości oraz konkursu BMW/URBAN/TRANSFORMS/2013.
W spotkaniu udział wezmą: Aleksandra Wasilkowska, Edwin Bendyk, Grzegorz Piątek, prowadzenie: Bogna Świątkowska.
Synchronizacja to realizowane od 2008 roku przedsięwzięcie, w którym głos mają artyści, architekci i badacze poszukujący rozwiązań problemów manifestowanych w przestrzeni współczesnych miast: projektowych, społeczno-politycznych, ekonomicznych, estetycznych i emocjonalnych.
czas: 10.01.2014, godz. 18.00
miejsce: Bar Studio – PKiN, Warszawa
Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta i pisarz. Dyrektor Ośrodka Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas. Członek zespołu pisma „Polityka”, zajmuje się tematyką cywilizacyjną oraz relacjami między nauką i techniką, a polityką, gospodarką, kulturą i życiem społecznym. Prowadzi blog „Antymatrix”. Jego najnowsza książka to Bunt Sieci (Warszawa 2012) poświęcona protestom anty-ACTA. Przygotowuje raport o miastach dla tygodnika „Polityka”.antymatrix.blog
Aleksandra Wasilkowska – architektka, wiceprezeska Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. W 2010 roku reprezentowała Polskę wspólnie z artystką Agnieszką Kurant na XII Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji projektem Emergency Exit. Zajmuje się architekturą na styku sztuki i nauki. Autorka książki Warszawa jako struktura emergentna przygotowanej we współpracy z prof. Andrzejem Nowakiem, wydanej w ramach cyklu Ekspektatywa przez Fundację Bęc Zmiana w 2009 r. oraz Architektura cienia o architekturze, sztuce i ekonomii (wyd. Fundacja Inna Przestrzeń, 2013).www.olawasilkowska.com
Grzegorz Piątek – krytyk architektury i kurator, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2006). Kurator wystaw, m. in.: pawilon polski na XI Biennale Architektury w Wenecji Hotel Polonia. The Afterlife of Buildings, nagrodzonej Złotym Lwem za najlepszą ekspozycję narodową (z Jarosławem Trybusiem, 2008). Autor artykułów o architekturze, designie i mieście oraz tekstów w książkach i katalogach. Od 2005 do 2011 redaktor miesięcznika „Architektura-murator”. Autor cykli wykładów o architekturze w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (od 2008). Laureat Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za 2008 rok oraz dyplomu Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie (2009). Autor aplikacji Warszawy w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 (2011).
To wydarzenie znajduje sie także w naszym kalendarzu.