Miejskie przemiany tematem powakacyjnych PLACES + SPACES

We wrześniu powraca popularny cykl spotkań Urban Land Institute dla wszystkich zainteresowanych ewolucją miast oraz ich wpływem na samopoczucie ludzi. Tematem najbliższej edycji PLACES + SPACES, która odbędzie się 10 września w Warszawie, będzie ożywianie kwartałów i całych dzielnic miast tak, aby oferowały mieszkańcom, biznesowi i turystom najlepsze warunki do życia, pracy i spędzania wolnego czasu.

Podczas PLACES + SPACES „Recreating Neighbourhoods” wystąpi m.in. Maria Vassilakou, do niedawna zastępca burmistrza Wiednia – miasta uznawanego za jedno z najlepszych do życia… i inwestowania w nieruchomości, co potwierdził też tegoroczny raport „Emerging Trends in Real Estate Europe” przygotowany przez ULI i PwC. Maria była odpowiedzialna za stworzenie podstaw funkcjonowania Wiednia jako smart city, wdrożenie polityki sprzyjającej pieszym oraz przemianę zdegradowanych lub niewykorzystanych terenów w dzielnice przyjazne i dostępne dla rodzin.

W gronie prelegentów znalazła się też Alexandra Notay, dyrektor funduszu mieszkań na wynajem w PfP Capital, wchodzącej w skład Places for People – jednej z największych firm działających w sektorze mieszkaniowym w Wielkiej Brytanii. Alexandra jest cenioną specjalistką w dziedzinie placemakingu i zrównoważonego rozwoju miast, a także wiceprzewodniczącą brytyjskiego oddziału ULI. W 2019 roku BISNOW Women Leaders uznał ją za jedną z 48 najbardziej wpływowych kobiet kształtujących tamtejszy rynek nieruchomości.

Spojrzenie architekta na temat regeneracji miejskiej przestrzeni podczas PLACES + SPACES przedstawi Viggo Haremst, partner i design director w renomowanej pracowni Henning Larsen Architects. Firma nagrodzona w tym roku prestiżową European Prize for Architecture m.in. za ludzki wymiar swoich projektów, posiada bogate doświadczenie w przekształcaniu terenów poprzemysłowych i tworzeniu bardziej przyjaznych obszarów podmiejskich. Jej zasadą jest używanie architektury w taki sposób, aby zbliżała ona sąsiadów. W Polsce pracownia uczestniczy obecnie w planowaniu zagospodarowania terenów zabytkowej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.

Listę prelegentów PLACES + SPACES zamyka Lars Funding kierujący działalnością Urban Rigger. To jeden z najbardziej oryginalnych konceptów mieszkalnych w Europie, dedykowany w szczególności miastom położonym nad wodą i zakładający wykorzystanie pływających platform, na których zlokalizowane są mieszkania i komfortowe zaplecze socjalne. Rozwiązanie zostało zaprojektowane przez współczesną gwiazdę architektury – Bjarke Ingelsa.

Jak zawsze w dyskusji ekspertów PLACES + SPACES wezmą udział przedstawiciele firm deweloperskich, które aktywnie uczestniczą w procesie przemian w polskich miastach. Tym razem będą to: Marc Lebbe, dyrektor zarządzający Liebrecht & wooD – firmy znanej m.in. z udanej rewitalizacji Centrum Praskiego Koneser w Warszawie, a także Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo InvestmentS.A. – największego polskiego dewelopera.

Dodatkowe informacje o PLACES + SPACES oraz link do rejestracji są dostępne na: https://poland.uli.org/events/detail/6AA20C77-6431-4237-875A-60DA5FF75035/.

Partnerami wydarzenia są firmy: Greenberg Traurig, Skanska, Colliers International, Cushman & Wakefield, Dentons, Echo Investment, Ghelamco, Globalworth, Hines i Vastint.


10 września 2019 | Winosfera | Chłodna 31 | Warszawa


O Urban Land Institute

Urban Land Institute to międzynarodowa organizacja non-profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. ULI zostało założone w 1936 roku. Obecnie zrzesza ponad 40 tysięcy osób – specjalistów w obszarach takich jak nieruchomości, urbanistyka i architektura. W Europie ULI skupia ponad 3,5 tysięcy członków w 14 oddziałach krajowych, w tym ULI Poland.

Kontakt w sprawie udziału w wydarzeniach / członkostwa w ULI: Małgorzata Poręba, National Council Coordinator ULI Poland, [email protected], +48 696 036 652

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.