Miastologia – deweloper inny niż wszyscy

Z czym zazwyczaj kojarzy Wam się słowo deweloper? Czy nie z dużą, korporacyjną firmą, która skupia się na posiadanej przez siebie działce tylko i wyłączenie w skali mikro, który wraz z rozwojem swojej działalności zdaje się zapominać, co powinno być jego głównym celem?

Przechwytywanie

Każdy, kto szukał mieszkania w stanie deweloperskim zapewne bardzo dobrze znajdzie się w opisanej sytuacji: deweloper oferuje mieszkania w swoim nowym osiedlu, położone na działce bez odpowiedniego uzbrojenia infrastruktury technicznej – często bez dobrego dojazdu,nie wspominając już o infrastrukturze społecznej. Już na pierwszy rzut oka taka nieruchomość zupełnie odcina się od otoczenia, w którym się znajduje, bo wciąż wiele inwestycji jest tworzone nie według ustaleń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a decyzji o warunkach zabudowy. Brakuje sklepów, nie wspominając o szkołach czy przedszkolach.

Wchodząc do środka, lub też oglądając plany widzimy, że wcale nie jest lepiej – kiedy oglądamy mieszkania źle doświetlone i słabo przewietrzne (w szczególności te o małych metrażach), nieustawne, o dziwnych, np. trapezoidalnych kształtach, dochodzimy do prostego wniosku – w procesie optymalizowania kosztów, pogoni deweloperów za maksymalizowaniem powierzchni użytkowej mieszkań (co oczywiście przekłada się na zysk), zapomina się o podstawowym celu tworzenia mieszkań – stworzeniu miejsca do dobrego, wygodnego życia.

Czy zawsze musi tak być? Czy firmy deweloperskie muszą kojarzyć tylko i wyłącznie z tym, by wyliczony, wyciśnięty przez projektanta w ramach ustaleń Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego czy też decyzji WZ PUM przekładał się na jak najwyższy zwrot z inwestycji?

Firma inna niż wszystkie

Na krakowskim Podgórzu znajduje się siedziba firmy Miastologia – naszym zdaniem unikatowego na skalę świata dewelopera. Nie jest to firma działająca wg znanego wszystkim rynkowego modelu firmy deweloperskiej.

elewacja

Głowym celem spółki jest tworzenie mieszkań wygodnych i funkcjonalnych, które jednocześnie będą cechowały się przystępną ceną. Miastologia działa wg 3 głownych zasad:

  • Skupiamy uwagę na jak najlepszym dopasowaniu architektury do możliwości i potrzeb psychofizycznych człowieka.
  • Projektujemy lepszą przestrzeń tak, aby jej cena była zawsze niższa niż w przypadku innych ofert dostępnych na rynku.
  • Zależy nam na ciągłej poprawie jakości przestrzeni w miastach, dlatego nieustannie podnosimy poprzeczkę – nie tylko sobie, ale także całej branży.

Po realizacji pierwszego z osiedli – Osiedla Nad Stawem, rozpoczęły się  trwające niemalże 2 lata prace nad nad trzema projektami, które dostarczą łącznie 300 mieszkań. Projekty te to pewnego rodzaju rewolucja w budownictwie mieszkaniowym. Rewolucja ta nazywa się budownictwem modułowym.

Nowy pomysł na mieszkania /Miastologia.pl

Na czym polega modułowość mieszkań?

Konstrukcja mieszkań opiera się na module 6m/6m. Taki moduł pozwala zaprojektować wielofunkcyjne i ustawne mieszkanie 2 pokojowe na 32m2, które jest fajną odpowiedzią na potrzeby singla, młodej pary oraz pary z małym dzieckiem. Połączenie dwóch takich modułów otwiera więcej możliwości dla rodziny z jednym bądź dwójką dzieci. Połączone moduły to wygodna przestrzeń z salonem, kuchnią, dwiema łazienkami i 3 sypialniami. Podstawowy moduł 6/6 dodatkowo daje możliwość podziału na dwie małe kawalerki. Dobrze zaprojektowane 16m2 wystarczy dla młodej studiującej osoby, która jeszcze nie myśli o zakładaniu rodziny.

Rozłożenie mieszkań w bloku jest bardzo przemyślane. Wszystkie mieszkania są dobrze doświetlone, a dzięki oknom na dwóch ścianach – także dobrze przewietrzne. Wszystkie mieszkania mają dokładnie ten sam układ – przemyślany i dopracowany w każdym szczególe, dzięki czemu kupujący nie płaci za niepotrzebne, nieużyteczne metry kwadratowe mieszkania. W cenie jest także wykończenie mieszkania wraz z urządzeniem kuchni – wszyscy kupujący mieszkanie będą mogli od razu cieszyć się nowym mieszkaniem, bez uciążliwych remontów za ścianą.

Mieszkania na dziś i na jutro

Mieszkania na dziś i na jutro / Miastologia.pl

Ciekawe, przemyślane podejście dewelopera można także zauważyć w przypadku miejsc parkingowych. Zamiast standardowego miejsca, kupujący może wybrać tzw. „kubik”, który jest zamykanym garażem dostępnym z dwóch stron. Dzięki temu, prócz auta, w garażu można przechowywać wszystkie niepotrzebne nam w chwili obecnej rzeczy. Nie jest Ci potrzebne duże miejsce parkingowe? Kubik, tak samo jak mieszkania jest modułowy – można kupić nawet ¼-tą powierzchni. Dodatkowo, do każdego mieszkania kupujący otrzymuje dostęp do prywatnego miejsca do parkowania roweru oraz modułowe, wygodne komórki lokatorskie.

Poza unikatowym projektem mieszkania modułowego, miastologia przykłada dużą uwagę do miejsca, na którym ma powstać ich realizacja. Wszystkie z obecnie toczących się projektów są świetnie skomunikowane z miastem, przede wszystkim dzięki komunikacji tramwajowej. Wszystko po to, by zapewnić najlepsze warunki do życia mieszkańcom.

Innowacyjne jest także podejście do tematu sprzedaży mieszkań. Nie ma potrzeby odwiedzania biura sprzedaży, gdzie będziemy „naciągani” na większe, droższe mieszkanie. Nie musimy ujawniać danych sprzedawcom, którzy po pozyskaniu naszego numeru będą wielokrotnie próbowali nas przekonać do swojej oferty. Z Miastologią wszystko załatwimy za pomocą Internetu i telefonu. Dla osób, które mimo wszystko nie są przekonani do modułu M2 i jego wystarczalności, deweloper przygotował coś specjalnego – makietę mieszkania znajdującą się przy biurze firmy, która w skali 1:1 przedstawia rzeczywisty rozkład mieszkania.

Miastologia jest swego rodzaju ewenementem – to jedna z niewielu firm których głównym celem jest nie kierowanie się zyskiem, a tworzenie miejsca do dobrego życia. Prawidłowe podejście firmy zostało szybko docenione przez rynek – w przedsprzedaży, która ruszyła niedawno jeden z projektów został zarezerwowany w przeciągu kilku minut. Miejmy nadzieję, że w ich ślady pójdą także inni deweloperzy. Dzięki tego typu projektom zyskamy my wszyscy.

Więcej o firmie możecie przeczytać na Miastologia – nowy pomysł na mieszkania

Ludki