AKTUALNOŚCI

Miasta wyznaczają tereny zdegradowane i obszary rewitalizacji

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o konsultacjach przeprowadzanych w związku z procesami rewitalizacji w Gdańsku oraz we Wrocławiu. Dziś przyglądamy się kolejnym miastom:

rewitalizacja lodz slupsk gdynia bytom 2

Łódź

Lodz rewitalizacja zasiegW dniu 10 lutego łódzcy radni głosowali nad uchwałą o wyznaczeniu terenu zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Warto dodać, że Łódź realizuje pilotażowy program rewitalizacji. Wypracowane w jego trakcie rozwiązania i dobre praktyki mają w przyszłości pomóc także w postawieniu na nogi innych zdegradowanych polskich miastach.

Na podstawie konsultacji projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji wyłączono tereny w rejonie centrum handlowego Manufaktura i Sukcesja. Obszar zdegradowany powiększono od strony północnej o część Starych Bałut, fragment dzielnicy Górna i obszary poprzemysłowe WIMA.

Bytom i Wałbrzych

W pilotażowym programie znajdują się także Bytom i Wałbrzych. Wałbrzyskie konsultacje dotyczące wyznaczenia granic terenu zdegradowanego i obszaru rewitalizacji wystartują pod koniec lutego, zaś bytomskie konsultacje  rozpoczęły się w poniedziałek, 8 lutego. Konsultacje będą trwały do 2 marca. Wstępny wybór obszarów zdegradowanych oraz rewitalizacji zobaczyć można na miejskich mapach.

Uwagi ustne zbierane będą w punktach konsultacyjnych, w Wydziale Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy ul. Parkowej 2 oraz w Referacie Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Bytomiu przy Rynku 26/5. Uwagi w formie papierowej i elektronicznej, zgodne z formularzem, można wysyłać na platformie konsultacji www.konsultacje.bytom.pl, na adres [email protected] oraz pod adres Wydział Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Bytomiu, 41-902 Bytom, ul. Parkowa 2.

Gdynia

Trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Gdyni w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Odbyły się już cztery spotkania, a piąte z nich odbędzie się w I ALO przy ulicy Narcyzowej 6 w dniu 23 lutego. Uwagi, opinie i propozycje są zbierane w formie papierowej i elektronicznej, z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego do 29 lutego. Bezpośrednio i pocztą na adres Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, elektronicznie na adres [email protected].pl. Więcej informacji: www.gdynia.pl/rewitalizacja.

Słupsk

Trzecim opisywanym przez nas miastem województwa pomorskiego jest Słupsk. Konsultacje przeprowadzone będą w okresie od 10 lutego do 10 marca. Otwarte spotkania z mieszkańcami miasta są zaplanowane w dniach 25 lutego i 3 marca o godzinie 17 w budynku Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, ul. Niedziałkowskiego 6. Uwagi będzie można też wnosić w postaci formularza zgłaszania uwag i ankiet, które można przesłać na adresy mailowe: [email protected], [email protected], drogą korespondencyjną na adres Urzędu Miejskiego w Słupsku. Formularze i ankiety będzie można też odnieść bezpośrednio do sekretariatu Wydziału Zarządzania Funduszami, pok. 204, Plac Zwycięstwa 1 (mały ratusz). Mapa (pdf) oraz obwieszczenie Prezydenta o konsultacjach znajdują się na stronie dialog.slupsk.eu.