Mentor&Student Research Lab 2.0. Let’s se@ Vibrant Urban Solutions for Baltic Cities
Ruszył nabór do drugiej edycji międzynarodowego projektu Mentor&Student Research Lab 2.0. Let’s se@ Vibrant Urban Solutions for Baltic Cities, którego celem jest budowanie platformy stałej współpracy ekspertów, doktorantów i studentów.
Zespół organizatorów, a także międzynarodowe stowarzyszenie ISOCARP, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej, w tym Koła Naukowe Doktorantów i Młodych Pracowników Naukowych DoctorAnts oraz Studenckie Laboratorium Ewolucji Miejskich zachęcają do aplikowania i udziału w projekcie!
Pierwsza edycja Mentor Student&Research Lab, zorganizowana w 2014 roku uzyskała liczne rekomendacje Mentorów oraz spotkała się z bardzo dużym poparciem międzynarodowego środowiska naukowego. Projekt okazał się znacznym sukcesem, zakończył się konferencją w Gdańsku z udziałem Mentorów. W trakcie trzech miesięcy wypracowana została formuła współpracy zespołów, a jej efektem jest 5 projektów badawczych o zróżnicowanej tematyce, których rezultaty przedstawiono w dwóch recenzowanych publikacjach wydanych w języku angielskim i prezentowanych m.in. w trakcie kongresu ISOCARP w Rotterdamie.
MSRL 2.0. to:
- 5 projektów badawczych związanych z miastami nadbałtyckimi (tematy zostaną sprecyzowane przez międzynarodowe zespoły pracujące pod okiem zagranicznych mentorów) podsumowanych w postaci publikacji naukowych;
- międzynarodowe seminarium otwierające projekt w Gdańsku oraz międzynarodowa konferencja podsumowująca projekt w Gdyni;
- trzy spotkania warsztatowe w Gdańsku oraz praca „online” a w efekcie zwiększenie kompetencji młodych naukowców (doktorantów) i przyszłych (studentów) w prowadzeniu badań, w tym: wzmocnienie warsztatu metodologicznego, zwiększenie umiejętności w zarządzaniu zespołem badawczym oraz umiejętności dydaktycznych (dzięki zaangażowaniu studentów).
Termin zgłoszeń dla mentorów i doktorantów upływa 7 lutego 2016.
Termin zgłoszeń dla studentów upływa 17 lutego 2016.
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej: http://isocarp.org/mentor-student-research-lab/, na Facebooku,w broszurze informacyjnej projektu oraz plakacie.