Londyński park na wiadukcie

Nowojorski park High Line, czyli oryginalny w formie park powstały na zrewitalizowanych wiaduktach kolejowych może mieć podobnego w formie następcę w Londynie.

Londyn - 3

Angielskie stowarzyszenie architektów RIBA przeprowadziło konkurs na stworzenie niezwykłej w formie zielonej przestrzeni w dzielnicy Nine Elms wzdłuż South Bank. Rywalizację wygrała firma Erect Architectrue we współpracy z architektami krajobrazu ze spólki J&L Gibbons. Zaproponowany przez nich projekt ma być promenadą łączącą najważniejsze punkty na terenie opracowania. Park ma być uzupełniany przez różnego rodzaju instalacje artystyczne – tymczasowe lub stałe.

Londyn - 1

Całość ma być umieszczona w zieleni, która ma także pełnić funkcje drenażu terenu. Chodniki, składające się z płyt wykonanych z różnego rodzaju kamienia, prócz funkcji prowadzących wzrok mają być swoistym „urozmaiceniem” przestrzeni. Zwycięski plan doskonale wpisuje się w to miejsce – zachowuje odpowiedni kontekst historyczny, innowacyjny design wpisujący się w przestrzeń oraz odpowiednie nowoczesne zielone rozwiązania.

Londyn - 2

Autorzy opracowania mają nadzieję, że park powtórzy sukces swojego pierwowzoru, właśnie nowojorskiego High Line.