AKTUALNOŚCI

KURS HISTORII SZTUKI / Le Corbusier, Warszawa, 08.12.2017

Palace of Assembly Chandigarh | fot. Duncid | Flickr | CC BY-SA 2.0

Zaprojektował kilkadziesiąt gmachów i kompleksów architektonicznych od Europy, przez Azję po Amerykę Południową. Wiele z nich, jak Villa Savoye w Poissy, marsylska Unité d’Habitation i kaplica Ronchamp uznano za ikony architektury modernizmu. Zarówno gmachy Le Corbusiera, jak i jego pisma teoretyczne zmieniły postrzeganie architektury. Przyjrzymy się najważniejszym osiągnięciom jednego z najsłynniejszych architektów pierwszej połowy XX wieku.

wykład Markiem Płuciniczakiem w ramach kursu historii sztuki Wielcy twórcy XX i XXI wieku

8 grudnia 2017 | godz. 17.30

Kino MUZ / karnet wykładowy lub bilet wykładowy / ok. 75–90 min

Karnety na kurs jak i bilety na pojedyncze wykłady są dostępne online i w kasach MNW.

Marek Płuciniczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie doktorant na Wydziale Historycznym UW. Interesuje się sztuką XV i XVI wieku oraz historią kolekcjonerstwa i muzeów. Od 2013 roku pracuje w Dziale Edukacji MNW, którego od września 2016 roku jest kierownikiem.

KURS HISTORII SZTUKI / Wielcy twórcy XX i XXI wieku (2017/2018)

Ten rok akademicki poświęcimy twórczości wybranych artystów ubiegłego i obecnego wieku. Zapraszamy na monograficzne wykłady poświęcone wybranym twórcom reprezentującym różne kierunki w sztuce, w tym także architekturę, fotografię, wzornictwo, plakat i modę.
Bohaterami dwudziestu dziewięciu spotkań będą m.in. Pablo Picasso, Coco Chanel, Le Corbusier, Andy Warhol, Tadeusz Kantor i Magdalena Abakanowicz. Spotkania poprowadzą wykładowcy uniwersyteccy, kuratorzy i pracownicy muzeów, nauczyciele i egzaminatorzy maturalni oraz historycy sztuki. Zapraszamy na interesującą przygodę ze sztuką, podczas której poznamy bliżej artystyczny język twórców XX i XXI wieku.

Więcej informacji nt. warunków uczestnictwa i programu cyklu.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.