Krosno przygotuje zmianę Studium

Radni Krosna zdecydowali pod koniec września o przystąpieniu do sporządzenia zmiany Studium. Właśnie rozpoczęło się zbieranie wniosków.

Krosno

Krosno | fot. Janalexandernovalis / WIkimedia Commons | lic. CC BY-SA 3.0 pl

Od 1 stycznia 2021 roku zmienią się granice miasta Krosna Zmiana Studium ma być odpowiedzią na zmiany, wynikające z rządowego rozporządzenia w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, o którym informowaliśmy w lipcu. Krosno powiększy się o około 100 hektarów z terenu gmin Krościenko Wyżne oraz Miejsce Piastowe.

Zmiany związane są także między innymi z przeznaczeniem pod lokalizację osiedla mieszkaniowego na terenach Skarbu Państwa w południowej części miasta, przy ulicy Polnej. Uwzględnione mają być również wnioski składane w ostatnich latach. W Studium uwzględniony ma również zostać fakt funkcjonowania Parku Kulturowego Wzgórze Staromiejskie, na którego ustanowienie radni zdecydowali się na początku 2019 roku. Park Kulturowy obejmuje m.in. rynek oraz najstarszą część zabudowy miasta.

W pierwszym etapie można składać wnioski do dnia 11 grudnia 2020 r. pod adres e-mail: [email protected], na adres Urzędu Miasta Krosna: ul. Lwowska 28a, 38-400 Krosno lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Następnie opracowany zostanie projekt dokumentu.

Obecny dokument Studium Krosna pochodzi z czerwca 2014 roku. Był już aktualizowany w 2016 roku.

Sanok zakończył konsultacje

Przypominamy, że niedawno zakończyły się konsultacje projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Sanoka. Uwagi dotyczące projektu Studium i prognozy oddziaływania na środowisko w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko należy składać w formie pisemnej w siedzibie Urzędu Miasta w Sanoku lub przesłać na adres [email protected] do 24 listopada br.