AKTUALNOŚCI

Krakowski szkieletor przestanie straszyć?

W 2016 roku rozpoczną się prace budowlane na znanym krakowskim pustostanie – Szkieletorze.

Źródło:Materiały inwestora

Źródło:Materiały inwestora

Szkieletor to nieukończony wieżowiec znajdujący się przy Rondzie Mogilskim w Krakowie. Powstał wstępnie dla Naczelnej Organizacji Technicznej. Budowa została rozpoczęta w 1975 r. i została przerwana po 4 latach ze względu na problemy z finansowaniem inwestycji. Dotychczas budynek był więc przede wszystkim nośnikiem bannerów reklamowych. Jego wykończenie będzie miało duży wpływ na wizerunek przestrzeni w Krakowie.

Po kilku latach starań, inwestor w końcu uzyskał pełen komplet pozwoleń, umożliwiających kontynuowanie budowy. Na jej rozpoczęcie trzeba jeszcze poczekać – jak donosi portal Eurobuildcee, właściciel budynku obecnie poszukuje generalnego wykonawcy, który jest w stanie ukończyć tego typu budowę.

Treimorfa – bo tak brzmi nazwa nowego budynku – będzie pełnił funkcje biurową, hotelową, mieszkaniową i komercyjną, o łącznej powierzchni 85 tysięcy metrów kwadratowych. Niepodważalną zaletą wspólnego projektu GD&K Group i Verity Development jest fakt, iż jest to jedyny tak wysoki budynek zlokalizowany w historycznym centrum miasta. Mierzy około 100 metrów i jest wyższy nawet od Wieży Mariackiej. Warto podkreślić, iż Treimorfa pozostanie jedyną inwestycją w Krakowie, która będzie się mogła poszczycić takim wynikiem. W chwili obecnej szkielet ma 92 metry, ale miejscy urbaniści wyrazili zgodę na jego podwyższenie.