AKTUALNOŚCI

Konkurs najlepsza przestrzeń publiczna 2015

Trwa VI edycja konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną w województwie zachodniopomorskim w 2015 roku. Od 12 stycznia można składać kandydatury do nagrody.

wojzachpom

Herb województwa zachodniopomorskiego / źródło: zachodniopomorskie.regiopedia.pl/

Konkurs skierowany jest do lokalnych samorządów. O Nagrodę Marszałka mogą się ubiegać przedsięwzięcia, które zostały ukończone w 2014 roku lub realizacje stanowiące etap większego, który został zakończony w roku poprzedzającym kolejną edycję konkursu. Przedsięwzięcia te muszą stanowić funkcjonalną przestrzeń publiczną. Możliwe jest zgłoszenie więcej niż jednej realizacji przez zgłaszającego oraz kilku z jednej gminy lub powiatu.

Celem konkursu jest budowanie wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie  i promocję dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartości w przestrzeni publicznej.

Aplikacje konkursowe mogą składać organy wykonawcze jednostek lokalnego samorządu terytorialnego (gminy, powiaty) z terenu województwa zachodniopomorskiego oraz ich związki. Mają na to czas do 24 kwietnia 2015 r. Zgłoszenie powinno być złożone w wersji papierowej i elektronicznej i zawierać wszystkie wskazane w regulaminie załączniki.

O tym kto otrzyma zwycięskie laury zdecyduje pod koniec maja Kapituła Konkursu. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w czerwcu.

Laureatami poprzednich edycji Nagrody Marszałka za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną były gminy: Chojna, Biały Bór oraz Dobra Szczecińska. W gronie wyróżnionych znajdują się natomiast Szczecin (dwukrotnie), Kołbaskowo, Świnoujście i Moryń.

Więcej informacji na temat konkursu znajdą państwo w regulaminie.

źródło: www.wzs.wzp.pl