Konkurs na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce

Zakończono zbieranie zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu „Najlepiej Zagospodarowana Przestrzeń Publiczna w Wielkopolsce”.

Kandydatury można było zgłaszać do przedświątecznego wtorku. W pierwszym etapie konkursu przyjmowano zgłoszenia przestrzeni publicznych od podmiotów gospodarczych lub administracji publicznej. Zrealizowane przestrzenie publiczne muszą odznaczać się wysokimi wartościami społecznymi, kulturowymi, ekologicznymi, organizacyjnymi lub marketingowymi. Celem konkursu jest kształtowanie nowoczesnego i innowacyjnego wizerunku regionu poprzez propagowanie najlepszych przedsięwzięć urbanistyczno-architektonicznych oraz promocja rozwiązań tworzących nową jakość przestrzeni w Wielkopolsce. Prace przesłane w I etapie poznamy już 5 stycznia.

Do drugiego etapu konkursu dopuszczone zostaną realizacje wybrane przez Zarząd Oddziału TUP w Poznaniu z realizacji zgłoszonych w etapie I oraz realizacje zarekomendowane przez Zarząd Oddziału TUP w Poznaniu, które poznamy dziesięć dni później. Oficjalne ogłoszenie wyników końcowych konkursu odbędzie się w marcu podczas Dnia Urbanisty w ramach Targów „BUDMA 2016”. Regulamin.

Promenada w Śremie, fot. srem.pl

Promenada w Śremie, fot. srem.pl

W poprzedniej edycji docenione zostały realizacje w Śremie i Tarnowie Podgórnym. Śrem otrzymał nagrodę za uporządkowanie i aktywizację terenów nadwarciańskich na terenie gminy, zaś władze Tarnowa Podgórnego zagospodarowały plażę nad jeziorem Lusowskim. W poprzednich latach zwyciężały m.in. rewitalizacja obszaru staromiejskiego w Wągrowcu czy bulwary w Koninie.