Konferencja i Warsztaty Transportowo-Urbanistyczne “PRZEPIS NA MIASTO” – Kraków, 18-20.05.2017

KNSK poszuka przepisu na miasto!

Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych działające przy Zakładzie Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki pod patronatem medialnym portalu urbnews.pl organizuje w dniach 18-20 maja br. pierwszą edycję Ogólnopolskiej Konferencji i Warsztatów Transportowo-Urbanistycznych „Przepis na miasto”. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do końca kwietnia.

„Przepis na miasto” to warsztaty poprzedzone jednodniową konferencją studencką. Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych kontynuuje ideę warsztatów łączących projektowanie urbanistyczne z projektowaniem systemów komunikacyjnych. Dotąd organizowane były warsztaty, w których uczestniczyli jedynie studenci Politechniki Krakowskiej. Tym razem KNSK pragnie zaprosić do współpracy również studentów z innych uczelni w całym kraju. Celem warsztatów i konferencji jest krzewienie wśród studentów „kierunków miejskich” wiedzy na temat racjonalnego, świadomego planowania przestrzennego oraz projektowania urbanistycznego z uwzględnieniem rozwoju systemów komunikacyjnych. Celem jest także nauka kształtowania przestrzeni z uwzględnieniem potrzeb wszystkich jej użytkowników w myśl zrównoważonej mobilności. Pod okiem ekspertów z komitetu naukowo-programowego studenci takich kierunków jak gospodarka przestrzenna, transport, architektura, architektura krajobrazu i geografia, do których Organizatorzy kierują zaproszenie, zmierzą się z obszarem problemowym na terenie Krakowa, by zaproponować swój własny przepis na miasto. Co ciekawe warsztaty odbędą się w formule MIASTO 24. Na wypracowanie koncepcji grupy warsztatowe będą miały dokładnie dobę, pracując w murach Politechniki Krakowskiej od godziny 9.00 w piątek do godziny 9.00 w sobotę. Podczas urbanistycznego maratonu warsztatowcy będą musieli zmagać się z czasem i przeprowadzić prawdziwą burzę mózgów by wypracować zwycięską koncepcję – najlepszy przepis na miasto! O studencką atmosferę zadbają członkowie Koła Naukowego Systemów Komunikacyjnych.

Konferencja i warsztaty odbędą się 18-20 maja 2017 roku w Krakowie. Na zgłoszenia czynnego udziału w części konferencyjnej i warsztatowej chętni mają czas do 1 kwietnia br. Zgłoszenia czynnego udziału w warsztatach przy biernym udziale w części konferencyjnej przyjmowane będą do 30 kwietnia br. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji znajduje się na stronie www.przepisnamiasto.knsk.org

KOMUNIKAT 1

KOMUNIKAT 2

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.