Konferencja i warsztaty: odGrodzić ogRODy – Kraków, 12-15 maja 2014r.

Koło Naukowe Polityki Regionalnej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Studenckie Koło Naukowe Arboris z Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki  serdecznie zapraszają do udziału w konferencji i warsztatach urbanistycznych OdGrodzić ogRODy, czyli miasto scalone zielenią, które odbędą się w dniach 12-15 maja 2014 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie!

Celem konferencji, która odbędzie się pierwszego dnia wydarzenia, jest przybliżenie zagadnień związanych z tematyką ogrodów działkowych w Polsce i na świecie, poznanie ich historii, inspirujących przykładów realizacji Na przykładzie Niemiec, uwarunkowań prawnych, a także szans rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Polsce, w świetle możliwości otwarcia tych przestrzeni dla miasta, a także szans wcielenia ich w sieć terenów zieleni miejskiej.

W czasie cyklu szkoleń dnia kolejnego, przygotowujących do pracy projektowej, uczestnicy zapoznają się m.in. z podstawami projektowania przestrzeni publicznych, w tym terenów zielonych i rekreacyjnych, urządzania ogrodów działkowych, projektowania jadalnych ogrodów oraz urządzania i pielęgnacji krajobrazu.

Uczestnicy poznają obecne trendy urządzania ogrodów działkowych na świecie, formy alternatywnego zagospodarowania zieleni miejskiej –  nowojorskie community gardens czy ruch guerilla gardening, a także wspólnie zastanowią się nad przyszłym wykorzystaniem RODów w kreowaniu i wcielaniu idei urban farming w polskich miastach!

Zadaniem projektowym będzie natomiast opracowanie własnych koncepcji zagospodarowania istniejącego Rodzinnego Ogrodu Działkowego, a także stworzenie rozwiązania dla fragmentu przestrzeni Krakowa, gdzie w przyszłości mogą powstać działki. W czasie prac projektowych Uczestnicy powinni wykazać interdyscyplinarne podejście, wykorzystujące nie tylko wiedzę z zakresu gospodarki przestrzennej, architektury krajobrazu, architektury i urbanistyki, lecz również podstaw prawa czy ekonomii.  Nad wydarzeniem czuwa mgr inż. arch. kraj. Katarzyna Rajss-Kałużna, Miejski Architekt Krajobrazu.  Wyzwólcie swoją kreatywność, wykażcie profesjonalizm i wspólnie scalmy miasto zielenią!

Szczegółowe informacje dotyczące między innymi programu wydarzenia, regulamin warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy, wraz z informacjami o terminach znajdą Państwo tutaj:

https://drive.google.com/folderview?id=0B7sEO2LVE6OXZVJuaGVjMjhtX3c&usp=sharing

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia  prosimy kierować na adres:  [email protected]

Aktualne informacje na temat warsztatów będą pojawiały się na stronie:

https://www.facebook.com/events/288730181277414/

Do zobaczenia w Krakowie!

Koło Naukowe Polityki Regionalnej UEK
Studenckie Koło Naukowe Arboris PK

Pliki do pobrania:

Regulamin Warsztatów Urbanistycznych 2014

To wydarzenie znajduje się także w  naszym kalendarzu.