Konferencja. Normalizacja dla Smart Cities, Warszawa, 16.11.17

Obchodzony 14 października Światowy Dzień Normalizacji, w tym roku z hasłem przewodnim: „Normy kształtują inteligentne miasta”, podkreśla, że właśnie dzięki normom miasta stają się bezpieczne, innowacyjne i zapewniają godną jakość życia mieszkańcom. Polski Komitet Normalizacyjny wpisuje się w ten przekaz i organizuje drugą w tym roku bezpłatną konferencję z cyklu „Normalizacja dla Smart Cities”. Inteligentne miasto nie powstanie bez norm – to właśnie normy zawierają wiedzę ekspercką i najlepsze praktyki, które miasta mogą wykorzystywać i dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb.

Obecnie idea smart city nie jest tylko modnym pojęciem, jest realnym wyzwaniem w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju, konkurencyjności, podążaniu za przemianami globalnymi miast. Zmiany te dotyczą m.in. wydajności energetycznej, transportu i komunikacji, infrastruktury, ekologii i są ściśle związane z nowoczesną technologią i inwestowaniem w wiedzę i społeczeństwo.

Podczas konferencji uczestnicy poznają praktyczne aspekty wykorzystania normy PN-ISO 37120 przez miasta dla lepszego ich funkcjonowania i podniesienia standardów życia mieszkańców. Zostaną także omówione działania wspierające zintegrowane planowanie rozwoju miasta z wykorzystaniem nowych technologii, bez nadmiernego uszczuplania posiadanych zasobów naturalnych. Zaproszeni prelegenci pokażą „smart city” m.in. z perspektywy usług miejskich, energetyki, czy bezpieczeństwa. Gościem konferencji będzie wiceprezydent Gdyni – pierwszego certyfikowanego miasta w Polsce, który opowie o doświadczeniach związanych z procesem certyfikacji. Natomiast ekspert PKN zaprezentuje schemat – istotny dla miast ubiegających się o certyfikację na normę PN-ISO 37120.

Spotkanie adresowane jest do samorządowców, przedstawicieli kadry zarządzającej polskiego biznesu, administracji państwowej, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, osób prowadzącym działalność gospodarczą, reprezentantów środowiska naukowego oraz federacji i stowarzyszeń branżowym.

Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Rozwoju, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Ośrodek Studiów nad Cyfrowym Państwem oraz Dziennik „Rzeczpospolita”, magazyn „Inteligentne Miasta i Regiony”, portale: Komunalny.pl, ForumBiznesu.pl, InteligentneMiasta.pl, Urbnews.pl i Smart City Blog.

PROGRAM KONFERENCJI

Na bezpłatną konferencję można zapisać się poprzez formularz:

https://www.pkn.pl/informacje/2017/10/normalizacja-dla-smart-cities-konferencja

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt:

[email protected], tel. 22 55 67 739, 22 55 67 764

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.