Konferencja “Miasto od nowa” – Warszawa, 15.04.2016 r.

Tematyka WAK12

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) jest organizatorem popularnego w branży cyklu konferencji „Współczesna Architektura Krajobrazu – trendy, technologie i praktyka”. Odbywają się one dwa razy do roku już od 6 lat, a każda edycja poświęcona jest innemu zagadnieniu. Tegoroczna wiosenna konferencja WAK12 wpisuje się w ramy obchodów Międzynarodowego Miesiąca Architektury Krajobrazu i odbędzie się pod tytułem „Miasto od nowa”. Stanowi odpowiedź na przyjęcie przez Ministerstwo Rozwoju „Krajowej Polityki Miejskiej 2023” – dokumentu z października 2015 r. zawierającego poniższe globalne zalecenie: „…kształtowanie przestrzeni powinno odbywać się zgodnie z zasadą projektowania uniwersalnego, w wyniku czego powstaje przestrzeń publiczna dostępna, bezpieczna i dedykowana wszystkim użytkownikom”.

Goście WAK12

Adresatami konferencji są przedstawiciele branży (architekci krajobrazu i firmy wykonawcze), jak też studenci oraz przedstawiciele urzędów i gmin.

Do udziału w roli prelegentów WAK12 zaproszono światowej sławy architektów krajobrazu z Paryża, Berlina i Londynu oraz ekspertów z Polski.  Swoim doświadczeniem i wiedzą podzielą się:
Lorenz  Dexler  architekt  krajobrazu, partner w berlińskiej pracowni TOPOTEK 1 nagradzanej wielokrotnie za projekty przestrzeni miejskich, m.in. Red Dot 21 Best of the Best (2013) za projekt Superkilen;
Mathieu Gontier i François Vadepied z paryskiego biura projektowego Wagon Landscaping, które słynie z nietypowego podejścia do przestrzeni miejskiej;
Marek Nowak socjolog z Instytutu Socjologii UAM w Poznaniu zajmujący się rewitalizacją i społecznym aktywizmem, działający w stowarzyszeniach Prawo do miasta i Forum rewitalizacji;
Agnieszka  Siłuszek  współautorka  Krajowej  Polityki  Miejskiej i ustawy o rewitalizacji; Naczelnik Wydziału Rozwoju Miast w Ministerstwie Rozwoju;
Peter Wilder architekt krajobrazu, ekspert od budownictwa zrównoważonego; londyńskie biuro Wilder Associates prowadzi projekty mi.n. w Australii, Katarze, Chinach i Brazylii.

SAK jako reprezentant polskiej branży krajobrazowej

Organizator konferencji, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK), jest największą ogólnopolską organizacją branżową zrzeszającą projektantów i wykonawców obiektów architektury krajobrazu oraz studentów tego kierunku. Misją SAK jest podnoszenie jakości krajobrazu w Polsce i upowszechnianie dobrych wzorców i praktyk. SAK jako jedyna polska organizacja branżowa jest członkiem ciał międzynarodowych: European Landscape Contractors Association (ELCA, Europejskie Stowarzyszenie Wykonawców Krajobrazu) oraz International Federation of Landscape Architects Europe (IFLA Europe, Międzynarodowa Federacja Architektów Krajobrazu – Europa).

Program i informacje organizacyjne o konferencji WAK12 Miasto od nowa znajdują się na stronie www.sak.org.pl

Rejestracja online odbywa się przez stronę WAK12.konfeo.com (wczesna rejestracja do 20 marca; ostateczny termin zgłoszeń upływa 10 kwietnia)

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.