Konferencja: Architektura krajobrazu Skandynawii (WAK10) – Warszawa, 10.04

Najbliższa 10. edycja konferencji SAK z cyklu „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka” (WAK10) poświęcona będzie architekturze krajobrazu krajów skandynawskich.

Plakat promujący wydarzenie, źródło: mat. organizatora

Plakat promujący wydarzenie, źródło: mat. organizatora

Skandynawski design to minimalizm, naturalne materiały i proste formy. Modny w Polsce wśród projektantów wnętrz, doceniony także na świecie. W architekturze krajobrazu charakterystyczny skandynawski design jest również wyraźnie widoczny, a niewielka Dania jest w pierwszej piątce krajów, obok Australii, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Indii, w których ta dziedzina przeżywa swój największy rozwój*. W wiosennej edycji konferencji, która odbędzie się w trakcie Światowego Miesiąca Architektury Krajobrazu, 10 kwietnia, w pawilonie SARP w Warszawie, jako prelegenci udział wezmą architekci krajobrazu oraz wykonawcy obiektów architektury ze Skandynawii, w tym między innymi światowej sławy szwedzki projektant Thorbjörn Andersson oraz przedstawiciele czołowej duńskiej pracowni 1:1 Landskab.

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu od 5 lat organizuje, cieszący się dużą popularnością, cykl konferencji poświęcony architekturze krajobrazu „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka”. Konferencje odbywają się dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Uznani architekci krajobrazu z Polski i Europy przedstawiają tu najciekawsze współczesne projekty i realizacje; prezentowane są też nowe i użyteczne technologie wykonawcze i produkty. Wysoki poziom merytoryczny konferencji SAK przyciągnął do nich ponad 2000 uczestników, głównie z firm z branży architektury krajobrazu – projektantów i wykonawców, ale również urzędników i studentów.

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) jest największą ogólnopolską organizacją branżową zrzeszającą projektantów i wykonawców obiektów architektury krajobrazu oraz studentów tego kierunku. Misją SAK jest podnoszenie jakości krajobrazu w Polsce i upowszechnianie dobrych wzorców i praktyk. SAK, jako jedyna polska organizacja, jest członkiem branżowych organizacji międzynarodowych: European Landscape Contractors Association (ELCA) oraz International Federation of Landscape Architects Europe (IFLA Europe).

Program i informacje organizacyjne na stronie www.sak.org.pl
Rejestracja online: WAK10.konfeo.com

Wczesna, tańsza rejestracja do 15 marca, ostateczny termin zgłoszeń upływa 3 kwietnia.

Organizator wydarzenia, źródło: mat. organizatora

Organizator wydarzenia, źródło: mat. organizatora

Sponsorzy, źródło: mat. organizatora

Sponsorzy, źródło: mat. organizatora

Patronat medialny, źródło: mat. organizatora

Patronat medialny, źródło: mat. organizatora

* źródło: http://landarchs.com/countries-landscape-architecture-booming

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.