Katowice: plany budowy 300-metrowego wieżowca

Czy w Katowicach powstanie najwyższy wieżowiec w Polsce? Zgodnie z wypowiedzią właściciela firmy Holdimex, w stolicy Górnego Śląska pojawi się budynek o wysokości 300 m. Ma on stać się nowym symbolem regionu.

Arkadiusz Hołda pod koniec lutego zdradził plany inwestycyjne firmy. Istotnym elementem tego zestawienia jest wysoki budynek, mający być odpowiedzią na problem braku dominanty przestrzennej w Katowicach. Budynek powinien mieć 300 m, tak aby znalazł się w  zestawieniu najwyższych budynków na świecie. Zdaniem właściciela firmy Holdimex budynek musi mieć bardzo dobry kształt architektoniczny, ale jak sam zaznacza – Katowice są znane w Polsce z bardzo dobrych architektów. Taka inwestycja może stać się motorem napędowym turystyki oraz istotnym obiektem struktury przestrzennej Katowic o wysokich walorach architektonicznych.

Do tej pory powstało już ponad 50 różnych projektów, które doczekały się wystawy.

Pełna wypowiedź właściciela firmy Holdimex dotycząca planowanej inwestycji znajduje się pod tym adresem.

Warto zaznaczyć, iż w 2012 roku w mediach wspominano już o planach budowy drapacza chmur. Dotyczyły one jednak zabudowy o wysokości od 130 do 230 m. Do tej pory najwyższym budynkiem w Katowicach jest Altus, o wysokości 125 m.

Altus

Najwyższy budynek w Katowicach – 125-metrowy wieżowiec Altus