AKTUALNOŚCI

Grant Rektorski “Rewitalizacja warszawskiej Pragi” – Warszawa, 24.11.2015

Przyszłość naszej stolicy zależy od wykształconych absolwentów renomowanych szkół wyższych, którzy po ukończeniu studiów będą posiadali zdolność do korzystnego przekształcenia miejskiej dzielnicy będącej w stanie kryzysu wynikającego z czynników ekonomicznych i społecznych. W obecnym czasie dzielnicą najintensywniej poddaną procesom rewitalizacji jest Praga Północ.

Plakat Grant PW
Jest to pierwsza edycja projektu realizowanego przez Koło Naukowe Gospodarki Nieruchomościami we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Varsaviana. Podczas Grantu Rektorskiego zostanie poruszony temat rewitalizacji w odniesieniu do płaszczyzn architektonicznych, ekonomicznych, historycznych, kulturowych i społecznych.

Prelekcje ekspertów:

Magdalena Stopa – Historyk sztuki i dziennikarka. Autorka książek o Warszawie i jej mieszkańcach. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy (2011) i dwóch dyplomów honorowych Towarzystwa Przyjaciół Warszawy za najlepsze publikacje roku (2009-2010 i 2010-2011) w dziedzinie varsavianów oraz Nagrody im. Witolda Hulewicza (2013).

Paweł Lisiecki – Burmistrz dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Z wykształcenia archeolog i historyk, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, zawodowo – zarządca nieruchomości. Współtwórca Stowarzyszenia „Warszawiak na Swoim. Członek stowarzyszeń: – KoLiber – Młoda Praga – Nasza Praga – Stowarzyszenie Przedsiębiorczości w Nieruchomościach.

Michał Substyk – licencjonowany zarządca nieruchomości. Nieruchomościami, a w tym ich zarządzaniem, zajmuje się od połowy lat 90 ubiegłego stulecia. Swoje doświadczenie zawodowe budował zajmując się nieruchomościami spółdzielni mieszkaniowej, deweloperów, wspólnot i podmiotów gospodarczych. Posiada doświadczenie w realizacji inwestycji, a w tym w poszukiwaniu terenów pod inwestycje, przygotowaniu oraz prowadzeniu inwestycji. Jest członkiem zwykłym Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości “Warecka”, oraz członkiem honorowym Stowarzyszenia Przedsiębiorczości w Nieruchomościach. Autor licznych publikacji, wykładowca na kursach i szkoleniach dla zarządców nieruchomości. Był członkiem Komisji Odpowiedzialności Zawodowej zarządców nieruchomości.

25.11.2015 odbędzie się konkurs badawczym dla uczestników Grantu Rektorskiego. Informacje o przebiegu konkursu i zapisach już wkrótce na fanpage wydarzenia.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.