AKTUALNOŚCI

Globalworth i E.ON Polska stawiają na rozwój mikromobilności

źródło: Media.Globalworth.pl

E.ON Polska we współpracy z Globalworth wyznaczają nowy standard dla mikromobilności w segmencie biurowym. Użytkownicy budynków Globalworth będą mogli bezpiecznie parkować i ładować swoje hulajnogi elektryczne. Już jedenaście stacji ładowania dla jednośladów zostało zainstalowanych w największych miastach Polski. Kolejne trzy zostaną uruchomione latem.

E.ON i Globalworth do tej pory zainstalowały jedenaście stacji przed budynkami i kompleksami wielofunkcyjnymi i biurowymi, m.in. przy: A4 Business Park, Silesia Star i Supersam w Katowicach, Green Horizon w Łodzi, Quattro Business Park w Krakowie, Tryton Business House w Gdańsku, Retro Office House, West Gate i West Link we Wrocławiu oraz Skylight i Lumen w Warszawie. Wszystkie stacje ładujące są ogólnodostępne i bezpłatne w użytkowaniu.

W Globalworth przywiązujemy dużą wagę do kwestii ochrony środowiska i promowania proekologicznych postaw. Stacje do ładowania hulajnóg i rowerów elektrycznych eFeeder to nasz kolejny zielony krok. Stosunkowo niedawno zainstalowaliśmy w naszych budynkach stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto podnieśliśmy certyfikację BREEAM dla wszystkich naszych obiektów do poziomu Excellent bądź wyższego, oraz przeszliśmy w 100% na zielone źródła energii. Do pomocy w tym procesie dobieramy najlepszych partnerów w swojej branży, dlatego cieszymy się, że możemy sfinalizować ten projekt wspólnie z firmą E.ON. – mówi Piotr Zatorski, Senior Manager – Portfolio Projects w Globaloworth Poland

eFeeder to nowatorski projekt E.ON (dawniej innogy), który zakłada budowanie stacji ładowania hulajnóg i rowerów elektrycznych, będących jednocześnie parkingiem dla tych pojazdów.

eFeeder ma na celu stworzenie bezpiecznych miejsc do ładowania mikromobilności przy zachowaniu ładu przestrzennego i ograniczenia chaosu infrastrukturalnego. Naszą ideę staramy się realizować we współpracy z partnerami. Wspólnie z Globalworth docelowo zainstalujemy łącznie 14 nowych stacji ładowania na mapie Polski w różnego rodzaju obiektach, takich, jak biurowce i obiekty wielofunkcyjne. – mówi Jerzy Nowak, prowadzący projekty z obszaru eMobility w E.ON Polska.

E.ON Polska jest częścią międzynarodowej Grupy E.ON, wiodącego międzynarodowego koncernu energetycznego. Jako Grupa E.ON obsługuje około 53 milionów klientów, na 15 rynkach w Europie. Spółka skupia największych operatorów dystrybucji energii elektrycznej i gazu ziemnego w Europie i jest właścicielem ponad 1,3 mln km sieci dystrybucyjnych energii elektrycznej, gazu i ciepła na całym kontynencie.

Globalworth jest właścicielem i zarządcą największego portfolio nieruchomości biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Większość zarządzanych budynków znajduje się na terenie Polski oraz Rumunii.