AKTUALNOŚCI

GIS w gospodarce przestrzennej – bezpłatna konferencja naukowa

Po majówkowym wypoczynku dobrze jest ponownie wdrożyć się w wir pracy lub nauki, a pomóc w tym może wzięcie udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Planuj, twórz, zarządzaj. GIS w gospodarce przestrzennej”, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej działające przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 maja 2015 roku na terenie kampusu SGGW, a jej organizatorzy zadbali o dostarczenie uczestnikom odpowiedniej dawki nauki oraz rozrywki.

logo_podstawoweWydarzenie zostało objęte do tej pory patronatem honorowym:

  • Głównego Geodety Kraju,
  • Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN,
  • Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej,
  • Rektora SGGW w Warszawie.

Podczas dwóch dni konferencji odbędą się sesje eksperckie oraz sesje studenckie połączone z konkursem naukowym. Referaty przedstawiane przez prelegentów będą dotyczyły wykorzystania narzędzi GIS w szeroko rozumianej gospodarce przestrzennej – w sferze administracyjno-społecznej, gospodarczej oraz przyrodniczej.

Zainteresowani będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, w warsztatach z obsługi oprogramowania geoinformacyjnego, pokazach technologii oraz odwiedzić stoiska firm i instytucji zaangażowanych w wydarzenie. Dla licealistów zorganizowane zostaną zajęcia warsztatowe dotyczące planowania przestrzennego, skaningu laserowego oraz narzędzi WebGIS.

Na uczestników konferencji będzie czekało jeszcze jedno ważne wydarzenie – wspólne wspomnienie dnia 6 lipca 1990 roku, kiedy Jack Dangermond, Prezydent Environmental Systems Research Institute (ESRI), przedstawił na Wydziale Leśnym SGGW referat o tytule: „System informacji geograficznej ArcInfo”. Było to pierwsze w Polsce tego typu spotkanie. Dzień ten uznany jest za początek rozwoju GIS w SGGW w Warszawie.

Udział w konferencji jest całkowicie BEZPŁATNY – wymaga jednak wcześniejszej rejestracji (liczba miejsc jest ograniczona). Rejestracja rozpocznie się 1 marca poprzez formularz umieszczony na oficjalnej stronie wydarzenia.

banner2

Więcej informacji znajdziecie w Komunikacie konferencyjnym nr 1.

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia informacji o konferencji na oficjalnej stronie wydarzenia lub na profilu na Facebooku.

Komitet Organizacyjny
Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej
„Planuj, twórz, zarządzaj. GIS w gospodarce przestrzennej”