Gdynia: Kolejna inwestycja w pasie nadmorskim.

Jak donosi portal naszemiasto.pl, spółka z norweskim kapitałem przejęła jedną z działek w sercu Gdyni. Oznaczać to może powstanie kolejnej inwestycji hotelowej w gdyńskim waterfroncie.

Działkę od Polskiego Związku Żeglarskiego kupiła zarejestrowana w Gdyni, ale kontrolowana przez norwegów spółka JEKA Investments. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na terenie tym można zrealizować zabudowę usługową, w tym usługi turystyki na przynajmniej 60% powierzchni całkowitej budynków. Nowy obiekt będzie mógł mieć do pięciu kondygnacji i wysokość do 21 metrów. Aby mógł zacząć tam powstawać budynek, niezbędne jest przeprowadzenie konkursu architektonicznego. Teren inwestycji oznaczony jest na planie miejscowym symbolem 46 UT/U:

2014.06 Gdynia Marina2

To już kolejna informacja o nowych inwestycjach w pasie nadmorskim. W bezpośrednim sąsiedztwie powstaje właśnie inwestycja „Gdynia Waterfront” składająca się z dwóch budynków biurowego o wysokości 11 kondygnacji, oraz hotelu Courtyard by Mariott. O inwestycji pisaliśmy zimą. W bezpośrednim sąsiedztwie działki przejętej przez norwegów powstać ma także nowy kompleks budynków gdyńskiej mariny:

źródlo: gdynia.pl

źródlo grafik: gdynia.pl