Gdynia: Jaka będzie przyszłość reprezentacyjnej ulicy?

Czy reprezentacyjna ulica Gdyni uzyska nowe oblicze? Pozostanie ulicą z dopuszczonym ruchem pojazdów czy może stanie się deptakiem? Mogą o tym zdecydować mieszkańcy miasta poprzez głosowanie w anonimowej ankiecie.

Badanie preferencji w zakresie organizacji ruchu na ul. Świętojańskiej w Gdyni realizowane jest w ramach projektu CIVITAS DYN@MO. Mieszkańcy mogą zadecydować dla kogo będzie dostępna ulica Świętojańska, jakiego odcinka dotyczyć mogą ograniczenia w ruchu, czy zmiany mają być stałe czy czasowe oraz wyrazić swoją opinię na temat ruchu samochodowego na tej ulicy.

http://farm1.staticflickr.com/21/26102807_3112ee853e_z.jpg?zz=1

CIVITAS DYN@MO jest to projekt realizowany w ramach inicjatywy CIVITAS II PLUS, finansowany z VII Programu Ramowego Komisji Europejskiej. Uczestniczą w nim Akwizgran (Niemcy), Koprivnica (Chorwacja), Palma de Mallorca (Hiszpania) oraz Gdynia.

Ulica Świętojańska jest uznawana za ulicę reprezentacyjną Gdyni. Od początków powstania miasta była jedną z najważniejszych dróg. W czasach PRL była salonem handlowym trójmiasta. Po transformacji ustrojowej handlowe znaczenie ulicy zaczęło spadać. W 1999 roku rozpoczęto prace modernizacyjne ulicy, które trwały do 2006 roku. Nie powstrzymało to jednak przed odpływem lokali handlowych. W 2013 handel na ulicy zyskał kolejnego konkurenta w swoim sąsiedztwie w postaci centrum handlowego Riviera.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/Swietojanska_GDYNIA_2002_4_ubt.jpeg

Świętojańska podczas remontu w 2002 roku

Badanie Dostępne jest pod adresem: http://www.mobilnagdynia.pl/sump/104-badanie-preferencji-swietojanska