AKTUALNOŚCI

Gdynia Design Days: 4-13 lipca 2014

Ławka do moczenia stóp w Bałtyku, fotel GDYNIA, czy WŁÓCZY-kijki. Te i wiele innych prototypów stworzonych dla MIASTA+ będzie można zobaczyć premierowo 4 lipca podczas otwarcia najważniejszego letniego festiwalu designu w Polsce.

Wystawa „Smak przedmiotu” prosto z Mediolanu, specjalne projekty skierowane do seniorów, instalacje w przestrzeni miejskiej, Projekt Market, warsztaty, spotkania z projektantami, projekcje filmowe – to wybrane elementy programu Gdynia Design Days 2014. W dniach 4-13 lipca 2014 Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Terminal Designu na placu Kaszubskim i inne lokalizacje w śródmieściu Gdyni wypełnią się miłośnikami projektowania. Rozpoczęła się rejestracja na warsztaty dla amatorów i profesjonalistów.

Gdynia Design Days

Tegoroczna, siódma edycja Festiwalu, odbywa się pod hasłem MIASTO+ 5.30.60. Koncentruje uwagę na mieście oraz zamieszkujących je ludziach. Na jednostkach, grupach i generacjach. Umownie podzielonych na grupy wiekowe 5+, 30+ i 60+. Projekty zaprezentowane w ramach festiwalu stanowią unikalną opowieść o ludziach, przestrzeni, atmosferze miejskiej i jej rozmaitych budulcach. Bo miasto to jego mieszkańcy. Wspólnie tworzą sieć relacji, składających się na fenomen współczesnego organizmu miejskiego.

Festiwal organizowany jest przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia – Centrum Designu Gdynia oraz grono profesjonalistów z Polski i zagranicy. Doradcą programowym tegorocznej edycji festiwalu jest Paweł Pomorski ze studia Malafor, a rolę kuratora wystawy głównej objęła Agnieszka Jacobson-Cielecka.

Gdynia Design Days to jedyny festiwal designu w Polsce, który tworzy nową rzeczywistość projektową – nie tylko ją odtwarza. Innowacyjne prototypy stają się naturalną częścią krajobrazu, związanego z nadmorskim charakterem Gdyni. Podczas imprezy otwierającej GDD, 4 lipca o godz. 18.00, prototypy zostaną po raz pierwszy pokazane szerszej publiczności.

Celem projektu MIASTO+ było stworzenie przedmiotów uniwersalnych i funkcjonalnych, które przenoszą wartości modernistyczne do współczesności. Projektów, które, podobnie jak modernistyczna architektura, mają szansę się nie zestarzeć. Zainspirowane historią i charakterem Gdyni starają się odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu bezpłatny. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Organizatorem festiwalu Gdynia Design Days jest Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia.

Więcej informacji na: www.gdyniadesigndays.eu

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.