AKTUALNOŚCI

Gdańsk, który mógł powstać – wystawa i dyskusja

W gdańskim Ratuszu Staromiejskim w ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki „Gdańsk niezaistniały” od 17 maja można oglądać wystawę prezentującą najciekawsze niezrealizowane projekty architektoniczne i urbanistyczne XIX i XX wieku w stolicy Pomorza.

Wystawa potrwa do 15 czerwca. Zawiera szkice, projekty, rysunki, zdjęcia makiet i omówienia planów niezrealizowanych w skutek braku pieniędzy, czasu, decyzji, zmian politycznych czy wielu innych czynników. Przedstawia Gdańsk, znany głównie badaczom archiwów.

36

23 maja 2014 o godz. 17.00, także w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbędzie się również debata z udziałem historyków sztuki i architektury, którzy zaprezentują oraz skomentują wybrane niezrealizowane realizacje architektoniczno-urbanistyczne. Będzie można się także dowiedzieć czemu miasto nie leży nad Wisłą, o niezrealizowanych połączeniach miasta z morzem czy o systemie zieleni miejskiej.

Następnego dnia o godzinie 12:00 na Targu Rakowym rozpocznie się wędrówka z udziałem przewodników: historyków sztuki i architektury, którzy wskażą miejsca, gdzie miały powstać najbardziej spektakularne realizacje urbanistyczne.