Film + debata: “Wielka architektura”, Wrocław, 13.05.2018

W ramach 15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity | Wrocław zapraszamy na film „Wielka architektura” oraz debatę po projekcji: „Architektura XXI wieku. Czego potrzebujemy?”

📆 13 maja, niedziela
⏰ 17:00 – start filmu
📍 DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe | sala Warszawa
🎫 Bilety na film dostępne w kinie oraz online http://www.dcf.wroclaw.pl/ | Wstęp na debatę bezpłatny (pierwszeństwo mają osoby z biletami na seans)

Bjarke Ingels, złote dziecko współczesnej duńskiej architektury, doczekał się już w wieku 40 lat filmu dokumentalnego poświęconego jego osobie i projektom, którymi Bjarke Ingels Group stara się rewolucjonizować miejską przestrzeń. Pracownia Ingelsa łączy innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie z poszanowaniem środowiska naturalnego. Czy Bjarke Ingels projektuje architekturę zrównoważoną i jak podchodzi do relacji z otoczeniem? Czy reprezentuje nowe pokolenie starchitektów? W jakim stopniu propozycje BIG-a odpowiadają na wyzwania, stojące przed architekturą XXI wieku? Na ile wyzwania w kontekście światowym odnoszą się także do sytuacji architektury w Polsce? Odpowiedzi poszukamy wraz z zaproszonymi gośćmi po projekcji filmu.

W debacie udział wezmą:
Malgorzata Bartyna – urbanistka, ogrodnik miejski w Urzędzie Miejskim Wrocławia
Roman Rutkowski – architekt, wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej
Kuba Snopek – urbanista i architekt, pracował w Bjarke Ingels Group.

Debatę poprowadzi:
Łukasz Wojciechowski – architekt, wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej

Partnerami wydarzenia są MIASTOmovie oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich. Oddział Wrocław

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.