AKTUALNOŚCI

Festiwal dedykowany najmłodszym miłośnikom architektury „ARCHIKIDS” – Katowice, 20.06

20 czerwca w Katowicach – Nikiszowcu odbędzie się druga edycja festiwalu dedykowanego najmłodszym miłośnikom architektury – ARCHIKIDS. Impreza jest nawiązaniem do cieszących się olbrzymim zainteresowaniem podobnych festiwali, mających na celu promowanie architektury i sztuki wśród dzieci. Głównym organizatorem imprezy jest fundacja Nowy Nikiszowiec, jednak projekt jest inicjatywą młodych śląskich pracowni architektonicznych: TTAT , MUS ARCHITECTS, SXL, PRO STO, BAAR oraz ATC, którym zależy na jak najwcześniejszym budowaniu świadomości estetycznej wśród najmłodszych. W jaki sposób zachęcić dzieci do nauki tak skomplikowanego i poważnego tematu jakim jest architektura jak nie przez zabawę!

Archikids

Efekt finalny zeszłorocznej edycji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Na przygotowanej wcześniej podstawie makiety, do budowy której wykorzystano min. 350 europalet oraz 150 metrów zielonej wykładziny, po całym dniu pracy pod okiem młodych architektów oraz wolontariuszy, stanęło prawie 200 budowli; powstał model idealnego miasta: barwnego, różnorodnego, wesołego, ograniczonego jedynie wyobraźnią dzieci.

Po zeszłorocznym sukcesie spodziewamy się, iż oddźwięk tegorocznej edycji będzie jeszcze większy, dlatego postanowiliśmy przenieść lokalizację imprezy na nikiszowiecki rynek. W celu uczczenia 150- lecia Katowic, które przypada w tym roku, wspólnie zbudujemy nową wizję naszego miasta. Tym razem makieta będzie jeszcze większa, jeszcze bardziej różnorodna, jeszcze bardziej kolorowa! Stawiamy również na ekologię . W tym celu do budowy zostaną wykorzystane wszelkie materiały, którym dzieci dadzą drugie życie w swoich makietach. Nie zabraknie także miejsca dla maluchów – zostanie wydzielona specjalna strefa ARCHIKIDS MINI.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w naszym festiwalu. Wstęp oczywiście jest bezpłatny. Zachęcamy także, do przynoszenia ze sobą niepotrzebnych kartonów, papierowych rolek, kolorowych zakrętek itp… które pomogą jeszcze bardziej urozmaicić makietę.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia i film z poprzedniej edycji dostępne są na naszym profilu Facebook oraz na stronie internetowej: www.archikids.pl.

Termin: 20 czerwca 2015r. 12:00 – 17:00

Miejsce: Katowice, Plac Wyzwolenia 1 (rynek dzielnicy Nikiszowiec)

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.