Emiratczycy chcą zbudować w Polsce miejską dzielnicę za miliardy złotych

Zjednoczone Emiraty Arabskie chcą zrobić „największą inwestycję na świecie” w Polsce.

131194,959504,f_663_663

Podczas ostatniej wizyty szejka Muhhamada ibn Raszid al-Maktuma, Mohamed Allabar, główny doradca władcy Dubaju i właściciel deweloperskiej firmy Emaar, jasno wskazał, że jest bardzo zainteresowany inwestycją w Polsce. Co więcej – ma to być największa inwestycja na świecie. Aby jednak doszło do inwestycji, projekt musi mieć co najmniej 20 ha w centrum miasta i składać się z apartamentowców z hotelami, częścią komercyjną i drogami.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Eemar chce zainwestować w Polsce pieniądze. Rok temu firma nie znalazła odpowiednio ciekawej oferty, zdecydowała się natomiast na inwestycję w Serbii, gdzie zbuduje „Belgrad na wodzie” — kompleks mieszkalno-biznesowy na powierzchni 1,85 mln mkw., w którym znajdą się rezydencje, biura, największe centrum handlowe na Bałkanach, szkoły, teatry, opera, szpitale, parki i ogrody, luksusowe hotele, marina dla jachtów i 180-metrowa Wieża Belgradzka, która ma powstać do 2017 r. Inwestycja będzie kosztować 2,5-2,8 mld.

— Podczas wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma przedstawiciele delegacji otrzymali propozycje z Krakowa, Łodzi, Gdańska, Sopotu, Poznania i Warszawy. Najbardziej zainteresowani są Warszawą — mówi prof. Adam Krzymowski, ambasador RP w Abu Dhabi.

Źródło: Puls Biznesu