AKTUALNOŚCI

D-Cube City

D-Cube City to inwestycja zrealizowana w jednym z miast partnerskich Warszawy. Chodzi o największą metropolię Korei Południowej – Seul. W 10 milionowej stolicy udowodniono, że można tworzyć w zgodzie z postulatami zrównoważonego rozwoju, nawet w tak gęsto zabudowanym mieście jak Seul.

Metro

D-Cube City to wielofunkcyjny kompleks łączący w sobie funkcje mieszkalno-usługowe. Wśród usług dominują: handel, turystyka oraz kultura. Dużym atutem lokalizacji D-Cube są połączenia komunikacyjne. Projekt ten jest nastawiony na transport zbiorowy, co poświadcza usytuowanie w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra.

Istotnym plusem tej realizacji jest wprowadzenie do mieszkalno-usługowego zespołu wielu terenów zielonych. Łącznie jest to 17 000 mkw w postaci: parku, zielonych dachów oraz ogrodów. Zabieg ten zachęca odwiedzających centrum do odpoczynku poza murami, na świeżym powietrzu.

źródło: http://www.designmagazin.cz/architektura/31159-main-point-karlin-je-nejlepsi-kancelarskou-budovou.html

Pozostając w temacie liczb – łączna powierzchnia przestrzeni biurowej wynosi 300 mkw., zaś goście przebywający w galerii mają możliwość korzystania z blisko 80 000 mkw. przestrzeni handlowej.

D-Cube City powstało w dzielnicy Yeouido. Jest to dawna dzielnica przemysłowa, w której zanika dominacja przemysłu na rzecz usług oraz mieszkalnictwa. Inwestycja D-Cube City jest doskonałą zachętą do dalszych działań w tym obszarze.