AKTUALNOŚCI

Budownictwo i mieszkalnictwo pod nową pieczą. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podzielone

Dzisiejsza rekonstrukcja rządu przyniosła za sobą zmiany formalne w ministerstwach.

Minister infrastruktury i budownictwa został odwołany ze stanowiska ministra, jednocześnie będąc powołany na stanowisko szefa Ministerstwa Infrastruktury. Zmiany możemy zobaczyć m.in. na profilach społecznościowych ministerstw.

Jerzy Kwieciński

Jerzy Kwieciński, Minister Rozwoju

Część kompetencji, które utraciło ministerstwo podległe Andrzejowi Adamczykowi prawdopodobnie zostanie przejęte przez nowopowstały resort inwestycji i rozwoju, którym kierować będzie Jerzy Kwieciński (fot.). Wśród nich znajdzie się prawdopodobnie nadzorowanie funkcjonowania programu Mieszkanie Plus oraz tematy związane z budownictwem, mieszkalnictwem oraz gospodarką przestrzenną.

Aktualizacja (22.01.2018):

W opublikowanych dziś w Dzienniku Ustaw rozporządzeniach potwierdziły się nasze doniesienia. Minister Inwestycji i Rozwoju kierował będzie działami budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa, a także rozwoju regionalnego

Na stronach rządowych czytamy:

Ze względu na szczególny priorytet, jakim dla rządu jest program Mieszkanie Plus, zaplanowano wydzielenie części zadań dotyczących budownictwa z dotychczasowego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa i przekazanie ich do nowych struktur powstałych po zmianach w działach administracji rządowej.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa funkcjonowało od listopada 2015. Zastąpiło ono działające od 2013 Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.