AKTUALNOŚCI

Beton Film Festival 2016 – Open Call

Fundacja BETON zaprasza filmowców, producentów i dystrybutorów z całego świata do wysłania swojego filmu na trzecią edycję BETON Film Festival — festiwalu filmów o architekturze odbywającym się w Warszawie. Filmy można zgłaszać w terminie od 13 lutego do 3 kwietnia.

BetonFF2016_open_call

Nie pobieramy opłaty wejściowej. Filmy zostaną wybrane pod względem swojej wartości estetycznej i merytorycznej.

Aby zgłosić film na trzecią edycję BETON Film Festival należy:

  • nakręcić film o architekturze, mieście, krajobrazie, sztuce lub innym temacie dotyczącym przestrzeni
  • upewnić się czy długość Twojego filmu nie przekracza 30 minut
  • jeśli Twój film zawiera dialogi, przesłać nam napisy w języku angielskim
  • umieścić film wraz z materiałami towarzyszącymi w postaci cyfrowej na serwisie internetowym wetransfer.com, a następnie przesłać nam do niego link
  • umieścić Filmu wraz z materiałami towarzyszącymi w postaci cyfrowej w serwisie internetowym vimeo.com w opcji prywatny, a następnie przesłać nam do niego link
  • przesłać podpisany Załącznik Nr 1 do Regulaminu w formie tradycyjnej na nasz adres pocztowy: Fundacja Beton, Narbutta 27A/31, 02-536 Warszawa lub w formie scan na nasz e-mail: [email protected] wraz z dopiskiem „Konkurs”
  • przesłać zdjęcia, krótki opis filmu oraz notkę o twórcy filmu
  • poczekać na odpowiedź… i witamy na BFF 2016!

Hasłem trzeciej edycji BETON Film Festival jest „Walka z architekturą”. Walka rozumiana zarówno jako konflikt pomiędzy człowiekiem a architekturą, architektami, deweloperami a miastem, jaki i czysto fizyczną walkę z materiałem budowlanym. Jak wyglądają relacje pomiędzy krajobrazem a światem społecznym? Jak wygląda związek ludzi, technologii, pracy i architektury w społeczeństwie? Jakie wyzwania stawia przed sobą materiał budowlany z którego ma powstać budynek? Te i wiele innych tematów chcemy zaprezentować widowni tegorocznej edycji BFF. Współtwórz BETON z nami! Wybór filmów zostanie dokonany w kwietniu i wszyscy zgłaszający zostaną poinformowani czy ich film zostanie zaprezentowany na BETON Film Festival.

źródło: Beton Film Festival