AKTUALNOŚCI

Spotkanie – Tu było, tu stało – czyli znikająca warszawska architektura po 1989 r.

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SGGW w Warszawie zaprasza do udziału w wydarzeniu poświęconym zmianom zachodzącym w strukturze zabudowy w Warszawie po 1989 r. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych – wstęp jest wolny.

Zmiany w przestrzeni miejskiej, które zaszły po 1989 r. doprowadziły do utraty wielu wartościowych budynków, a nawet ikon polskiej architektury powojennego modernizmu. Jak to się stało, że w Warszawie nie ma już tego typu cennych budynków jak: Supersam, Pawilon Chemii, kina Moskwa, kina Skarpa i wielu innych mniej znanych obiektów, które były częścią dziedzictwa kulturowego stolicy? Dlaczego Warszawa wciąż traci kolejne cenne budynki? Jak to się dzieje, że wciąż są możliwe ingerencje w przestrzeni, które powodują utratę fragmentów tożsamościowych miasta? Zastanowimy się także nad problemami przestrzennego kształtowania Warszawy i systemowej ochrony interesujących obiektów. Przyglądając się wybranym wyburzeniom warszawskich budowli, pytamy o nasz stosunek do dziedzictwa kulturowego w mieście, które w czasie wojny planowo było niszczone.

Plan wydarzenia:

  • QUIZ na wprowadzenie do tematyki spotkania
  • Wykład Pani Patrycji Jastrzębskiej (historyczka sztuki, autorka inicjatywy TU BYŁO TU STAŁO, prezeska Stowarzyszenia Masław)
  • Krótka dyskusja


Miejsce i termin:
Kampus SGGW w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166
BUDYNEK 34 AULA I
Kiedy: 16 czerwca 2015 r. (wtorek)
Godzina: 20:00

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.